wybierz kategorie wiadomości

Studenci UPWr w V edycji Szkoły Liderów Lokalnych

21.02.2022

Trwa piąta edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Wśród uczestników jest aż ośmioro studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Przewodnik po kołach naukowych WBiHZ

15.02.2022

Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i egzaminy. To też różne wydarzenia i imprezy. Co łączy oba te światy? Studenckie koła naukowe.

Weterynaria na UPWr z Certyfikatem Doskonałości Kształcenia

14.02.2022

PKA studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oceniała – pozytywnie – w 2021 roku. I przyznała WMW Certyfikat Doskonałości Kształcenia. Następna ocena programowa odbędzie się w roku akademickim 2026/2027.

Organizacja zajęć do 13 marca

14.02.2022

Zajęcia ogólnouczelniane i wykłady nadal prowadzone będą w trybie zdalnym. O przedmiotach kierunkowych decydują dziekani.

Główna nagroda w konkursie Student-Wynalazca dla doktorantki UPWr

10.02.2022

Agnieszka Krawczyk-Łebek z Katedry Chemii Żywności i Biokatalizy UPWr wraz z opiekunami naukowymi – prof. Edytą Kostrzewą-Susłow, dr Tomaszem Janeczko i dr Moniką Dymarską, zdobyła główną nagrodę w XII edycji konkursu Student-Wynalazca. Została doceniona za cykl 38 wynalazków dotyczących nowych glikozydów flawonoidowych o potencjalnej aktywności przeciwdrobnoustrojowej. Nagrodą jest udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Studentki weterynarii z międzynarodowym stypendium

08.02.2022

Julia Pietrasina, Maria Noszczyk, Marta Marcinek i Michaela Sukenikova z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu znalazły się w gronie stypendystów 2021 Veterinary Student Scholarship Program organizowanego przez MSD Animal Health and the Federation of Veterinarians of Europe.

Ponad 146 tysięcy złotych na okulistykę dziecięcą

31.01.2022

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu po raz piąty zebrał się Studencki Sztab WOŚP. Hasło przewodnie tegorocznego grania to piąty finał na 5! Czy się udało? Kwota zebrana podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówi sama za siebie.

satelita

Wyłoniono najlepsze prace z dziedziny badań kosmicznych

27.01.2022

Rozstrzygnięto konkurs na Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych. Spośród 31 zgłoszonych prac, dwie zwycięskie powstały na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

trwa rekrutacja na studia II stopnia

Trwa rekrutacja na studia II stopnia

24.01.2022

Do 18 lutego na UPWr trwa rekrutacja na studia II stopnia. Do wyboru jest 17 kierunków i jeszcze więcej specjalności.

Studenci na Dniu Aktywności Studenckiej

Wyjazdy, konferencje i Szalone Studenckie Noce Naukowe – takie rzeczy tylko w SKN-ach

19.01.2022

Na UPWr są 44 koła naukowe. Korzenie niektórych sięgają nawet lat 40. i 50. ubiegłego wieku. Studencki ruch naukowy na uczelni przetrwał już niejedną przeciwność losu w postaci stanu wojennego, zmian ustrojowych czy obecnej pandemii, ale mimo przeszkód dalej prężnie działa. O tym jak, opowiada Daria Gromnicka z Samorządu Studenckiego.