wybierz kategorie wiadomości

Studencki Sztab WOŚP po raz czwarty na UPWr

01.02.2021

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrali studenci, absolwenci i pracownicy wrocławskich uczelni. Do tej pory sztab przy UPWr zebrał już 185 tys. zł, ale licznik nadal bije. Można się jeszcze przyłączyć.

Od nich się zaczęło: Stanisław Tołpa

01.02.2021

Był najwybitniejszym uczniem pierwszego rektora Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, powstałych w 1945 roku i jednym z twórców wrocławskiej szkoły torfoznawczej. Profesor Stanisław Tołpa w 1952 roku objął stery nowo powołanej Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu.

Styczniowe posiedzenie senatu

29.01.2021

Podczas posiedzenia wręczono powołania do Rady Byłych Rektorów, zatwierdzono zmiany w regulaminach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Szkoły Doktorskiej UPWr oraz podsumowano rekrutację i działalność studencką w ubiegłym roku.

Zaczynamy rok jubileuszowy

25.01.2021

Rok 2021 to rok jubileuszu 70-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – To jak będziemy świętować tę rocznicę, w znacznej mierze zależy od sytuacji wynikającej z pandemii, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i zapowiada obchody na maj, podczas Dni Przyrodników, oraz na październik.

Pożegnaliśmy prof. Krzysztofa Nyca

20.01.2021

W czwartek 7 stycznia, po ciężkiej chorobie, zmarł prof. Krzysztof Nyc, były prodziekan kierunku Melioracje Wodne i zastępca dyrektora Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska. Miał 82 lata.

Koncert noworoczny: zebraliśmy 113 250 zł dla hospicjum

17.01.2021

Nawet w pandemii Uniwersytet Przyrodniczy był wierny tradycji – aukcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy prowadzona również on-line okazała się sukcesem.

Noworoczna aukcja na rzecz hospicjum dla dzieci

14.01.2021

Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci o jej podopiecznych, walce o pieniądze na systemowe wsparcie i pomoc. Rok 2020 był trudny, pandemia ograniczyła możliwości zdobywania funduszy. Dlatego tak ważna jest tegoroczna aukcja charytatywna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Żegnamy dr. Wawrzyniaka

08.01.2021

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Sylwester Wawrzyniak, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych. Współpracownicy wspominają: – Był niezwykle życzliwy innym ludziom.

Prof. Szumny w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

07.01.2021

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP ma za zadanie m.in. wypracować spójną strategię rozwoju dla rolnictwa i obszarów wiejskich. W jej gronie znaleźli się również naukowcy – UPWr reprezentuje prof. Antoni Szumny.