wybierz kategorie wiadomości

Ewa Kozłowska z brązowym medalem w Genewie

16.04.2019

Doktorantka Katedry Chemii zdobyła brązowy medal i nagrodę specjalną przyznaną przez Uniwersytet Króla Abdulaziza z Arabii Saudyjskiej podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.

Studentka UPWr ratuje małpy w Azji

03.04.2019

Karolina Nowacka, studentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr studiuje w Chinach i jest wolontariuszką w ośrodku, do którego trafiają małpy konfiskowane handlarzom.

Geodeci z UPWr najlepsi w programie H2020

28.03.2019

Po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został liderem projektu finansowanego w ramach programu H2020. Wartość projektu to blisko 800 tysięcy euro, z czego 400 tysięcy trafi na naszą uczelnię.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Rektor Trziszka doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego

14.03.2019

Rektor UPWr Tadeusz Trziszka wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. „Głosowi Uczelni” profesor opowiada o wieloletniej współpracy ze środowiskiem medyków.

Prof. Rywińska: – Drożdże to mój konik

11.03.2019

Anita Rywińska w Belwederze odebrała nominację profesorską.„Głosowi Uczelni” mówi o zagadkach biotechnologii, możliwościach niekonwencjonalnych drożdży, miłości do chemii i… łucznictwa.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dawid Myśliwiec: – Liczą się fakty, nie opinie

25.02.2019

Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki o myśleniu magicznym, antyszczepionkowcach, postępie i o tym, co nas czeka w nauce. Youtuber z „Uwaga! Naukowy bełkot” będzie gościem IX Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej w czwartek na UPWr.

Weterynarz za granicą

20.02.2019

O pracy weterynarza w Wielkiej Brytanii opowiada absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr, Paweł Bekas, a Studium Języków Obcych poleca aplikację do nauki specjalistycznego języka weterynaryjnego.

Pierwszy Polak w Radzie Zarządzającej ILRS

18.02.2019

Międzynarodowa Służba Pomiarów Laserowych (ang. International Laser Ranging Service, ILRS) zakończyła wybory do Rady Zarządzającej na kadencję 2019-2020. Jednym z dwóch członków rady z mianowania został prof. Krzysztof Sośnica.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.

Kotka Maja okociła się dzięki... UPWr

13.02.2019

Pierwszy udany i opisany zabieg sztucznej inseminacji kotki w naszej części Europy – specjaliści z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich mogą pochwalić się dużym sukcesem.

Z UPWr do Ilinois – by badać pszczoły

04.02.2019

Dr Magda Mielczarek z Pracowni Biostatystyki w Katedrze Genetyki jedzie do Pracowni Biostatystyki i Bioinformatyki na Uniwersytecie Illinois – jednej z najlepszych placówek tego typu na świecie.

Artur Andrus: – Pomagam, bo mnie też ktoś pomógł

31.01.2019

Artur Andrus, gwiazda jubileuszowego Koncertu Noworocznego nie tylko o polskiej scenie kabaretowej, ale też o dewizie, jaką kieruje się w życiu i o tym, dlaczego warto pomagać.

Wieczory Pawłowickie – co przed nami?

25.01.2019

Prof. Jan Twardoń, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice o planach nie tylko koncertowych.

Studenci UPWr w programie TopMinds

24.01.2019

Troje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego zakwalifikowało się do programu TopMinds. To Igor Turkiewicz, Karolina Tkacz – doktoranci prof. Anety Wojdyło oraz Marta Kawicka z I roku weterynarii.

Prof. Wojdyło w Radzie Narodowego Centrum Nauki

21.01.2019

Prof. Aneta Wojdyło członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki na czteroletnią kadencję od 2018 do 2022 roku. Nominację odebrała podczas gali otwarcia nowej siedziby NCN w Krakowie z rąk ministra nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosława Gowina.

Studenci z Chin o ogrodnictwie

15.01.2019

Studenci polsko-chińskiej specjalności z ogrodnictwa spędzili we Wrocławiu prawie rok – o studiach, zwiedzaniu Polski i Europy, kulturze i nauce języka opowiada w ich imieniu Siyuan Wang.

Studentka UPWr na stażu w RPA

11.01.2019

Katarzyna Bugiel, studentka VI roku weterynarii UPWr, odbyła staż w Parku Narodowym Krugera w RPA. Nam opowiada o tym, jak wygląda leczenie i ochrona dzikich zwierząt w rezerwacie, w którym ogromnym problemem jest kłusownictwo.