wybierz kategorie wiadomości

Prof. Trziszka członkiem rady przy PARP

15.04.2020

Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Kwietniowe posiedzenie senatu

06.04.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatu, które odbyło się 3 kwietnia 2020 r., podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w Statucie UPWr oraz warunków i trybu przyjmowania kandydatów na studia II stopnia na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Przesunięcie terminu wyborów rektora

13.03.2020

W związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym w kraju zdecydowano o przesunięciu planowanych na 16 marca 2020 r. wyborów rektora UPWr.

Debata wyborcza

13.03.2020

Pracownicy i studenci pytają, kandydaci na rektora UPWr odpowiadają. Przedstawiamy debatę wyborczą profesorów Jarosława Bosego i Krzysztofa Kubiaka, którzy na pytania zadane mejlem, odpowiadają na stronie UPWr.

Wybory rektora – wystąpienie prof. Tadeusza Trziszki

12.03.2020

W związku ze zmienioną formułą debaty wyborczej publikujemy wystąpienie rektora prof. Tadeusza Trziszki.

Przedstawiamy kandydatów na rektora UPWr

12.03.2020

Rektor zarządza uczelnią, odpowiadając za politykę kadrową i finansową oraz realizację strategii rozwoju. Prezentujemy sylwetki kandydatów ubiegających się o to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Film promocyjny UPWr nagrodzony

09.03.2020

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.

Zmiany na UPWr: nowe jednostki i nowe obowiązki

02.03.2020

Po wejściu w życie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na uczelni powstały nowe jednostki i zmieniły się zakresy działania już istniejących.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2020

Prof. Jarosław Bosy i prof. Krzysztof Kubiak – kandydaci na rektora UPWr – przedstawili swoje wizje rozwoju uczelni i zarządzania nią, a senatorowie podjęli uchwały pozytywnie opiniujące obie kandydatury.

Nowa funkcja prof. Niżańskiego

26.02.2020

Prof. Niżański został jednogłośnie wybrany prezesem-elektem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ).

Świętujemy Dzień Nauki Polskiej

19.02.2020

19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – z inicjatywy grupy posłów obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być hołdem dla dokonań polskich naukowców.

Naukowcy z UPWr uczą, jak chronić wodę

17.02.2020

Naukowcy z UPWr opracowali dla Wrocławia zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w obszarze zabudowanym. To już drugi katalog dobrych praktyk. Pierwszy skierowany był do inwestorów, projektantów i decydentów, ten – do mieszkańców.

Nietoperze jak barometr zmian klimatu

07.02.2020

Naukowcy UPWr wraz z chiropterologami z całej Europy ponownie policzyli nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Dzięki 20-letnim obserwacjom wiedzą, jak zmiany klimatu wpływają na liczebność tych ssaków.

Naukowcy z UPWr w programie im. Bekkera

06.02.2020

Dr Agnieszka Nemś i prof. Witold Rohm zakwalifikowali się do najnowszej edycji programu im. Bekkera. Łącznie dostaną wsparcie w kwocie blisko 300 tys. zł. Dr Nemś wyjedzie do Hiszpanii, a prof. Rohm do Kanady.

Dobrostan zwierząt: sprawa etyki i... pieniędzy

04.02.2020

Ponad 80 procent Polaków wie, jak ważny jest dobrostan zwierząt. Zgodnie z nowymi zasadami, hodowcy, którzy podniosą jego standardy, mogą liczyć na dopłaty – mówią prof. Roman Kołacz i prof. Zbigniew Dobrzański.

Styczniowe posiedzenie senatu

03.02.2020

Senatorowie wprowadzili zmiany do Statutu UPWr, ustalili warunki i tryb przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej oraz program studiów na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Naukowcy UPWr w komitetach PAN

03.02.2020

Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. W komitetach wybranych na kadencje 2020-2023 r. znalazło się 22 naukowców UPWr.

Animacje o dyscyplinach: rolnictwo i ogrodnictwo

31.01.2020

W cyklu animacji o wiodących dyscyplinach naukowych uczelni przedstawiamy najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również na UPWr. Dziś prezentujemy dyscylinę rolnictwo i ogrodnictwo.

Welcome to Poland na UPWr

28.01.2020

Kursy językowe i szkolenia dla pracowników, spotkania integracyjne dla studentów, ułatwienia administracyjne – dzięki projektowi Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej UPWr będzie lepiej przygotowany na zagranicznych studentów.

FoodSHIFT2030 – strefa żywicielska Wrocławia

27.01.2020

Tworzenie społecznych ogrodów miejskich, wspieranie lokalnych rolników, informowanie mieszkańców o tym, gdzie w ich okolicy można kupić lokalne produkty, edukowanie dzieci – UPWr w kolejnym projekcie H2020.

EPOS-PL+ – 8 mln zł dla UPWr

23.01.2020

7 partnerów i ponad 52 mln zł na System Obserwacji Płyty Europejskiej. To projekt wpisany w Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej i wpisujący się w European Research Infrastructure Consortium.