wybierz kategorie wiadomości

Studia II stopnia – trwa rekrutacja

02.02.2021

17 kierunków studiów na czterech wydziałach. Do 18 lutego można rekrutować się na studia II stopnia na UPWr.

Studencki Sztab WOŚP po raz czwarty na UPWr

01.02.2021

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrali studenci, absolwenci i pracownicy wrocławskich uczelni. Do tej pory sztab przy UPWr zebrał już 185 tys. zł, ale licznik nadal bije. Można się jeszcze przyłączyć.

Od nich się zaczęło: Stanisław Tołpa

01.02.2021

Był najwybitniejszym uczniem pierwszego rektora Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, powstałych w 1945 roku i jednym z twórców wrocławskiej szkoły torfoznawczej. Profesor Stanisław Tołpa w 1952 roku objął stery nowo powołanej Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu.

Zaczynamy rok jubileuszowy

25.01.2021

Rok 2021 to rok jubileuszu 70-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – To jak będziemy świętować tę rocznicę, w znacznej mierze zależy od sytuacji wynikającej z pandemii, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i zapowiada obchody na maj, podczas Dni Przyrodników, oraz na październik.

Naukowcy UPWr ze stypendiami Programu im. Bekkera

12.01.2021

Wśród 135 naukowców, którzy dostali stypendium NAWA z programu im. Mieczysława Bekkera jest czworo badaczy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To dr Paweł Hordyniec, dr Małgorzata Jarząbek-Rychard, dr Ewa Kozłowska i prof. Krzysztof Marycz.

Doktorantka UPWr w gremium EAAP

11.01.2021

EAAP – Europejska Federacja Nauk o Zwierzętach, to gremium zrzeszające najlepszych naukowców z całego świata z zakresu nauk zootechnicznych. Barbara Kosińska-Selbi, doktorantka prof. Joanny Szydy, weszła właśnie do Komisji ds. Bydła.

XIX Dni Aktywności Studenckiej

08.01.2021

Pandemia nie sprzyja studenckiej integracji, ale świetnie ma się w niej studencka kreatywność. Od 11 do 15 stycznia Samorząd Studencki UPWr zaprasza na kolejną edycję Dni Aktywności Studenckiej. Tym razem on-line.