wybierz kategorie wiadomości

Prof. Krzysztof Kubiak: – Weterynaria była moim marzeniem

09.07.2018

Prof. Krzysztof Kubiak, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, odebrał nominację profesorską. I opowiada, dlaczego od dziecka chciał leczyć zwierzęta, a jednak został naukowcem.

Eskperci UPWr radzą: jak przygotować psa na wakacje?

05.07.2018

Dr Maciej Grzegory, ordynator w Przychodni Weterynaryjnej Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego, nie tylko o apteczce dla czworonoga.

Doktoranci UPWr z grantami programu Preludium 14

21.06.2018

Katarzyna Kornicka, Ewa Kozłowska i Paweł Stępień dostali granty na projekty badawcze z programu Preludium 14 Narodowego Centrum Nauki.

XV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

13.06.2018

Natalia Kordysz, absolwentka architektury krajobrazu na UPWr, zajęła I miejsce w konkursie na najlepsze prace magisterskie „Wrocławska Magnolia”. Aneta Szymoniak zdobyła wyróżnienie.

Na UPWr energię czerpiemy ze słońca

24.05.2018

Panele fotowoltaiczne na Centrum Dydaktyczno-Naukowym i pływalni Studium Wychowania Fizycznego i Sportu to największe we Wrocławiu instalacje fotowoltaiczne zainstalowane na obiektach użyteczności publicznej. UPWr zostaje zielonym uniwersytetem.

Młode Talenty 2018 – sukces UPWr

22.05.2018

Dolnośląski Klub Kapitału rozstrzygnął konkurs „Młode Talenty”. Kinga Pilarska zwyciężyła w kategorii „Sukces w działalności społecznej”. Laureatkami zostały także Katarzyna Kornicka, Żaneta Król, Sabina Lachowicz i Safoura Reza.

Prof. Alina Wieliczko doktorem honoris causa lwowskiej uczelni

21.05.2018

Prof. Alina Wieliczko została doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Jest pierwszą kobietą w historii tej uczelni, którą przyznano tę godność.

Doktorant UPWr zdobywcą stypendium im. Anny Pasek

17.05.2018

Henryk Grzywna, doktorant II roku w Instytucie Kształtowania i Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr, został laureatem X Konkursu Stypendialnego im. Anny Pasek, promującego najzdolniejszych doktorantów polskich jednostek naukowych.

Prof. Zbigniew Dobrzański profesorem honorowym w Lublinie

26.04.2018

Prof. Zbigniew Dobrzański z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt został profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym współpracuje od 35 lat m.in. w zakresie badańnaukowych.

Statystyka matematyczna z prof. Gianolą

25.04.2018

Prof. Joanna Szyda z Katedry Genetyki na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt o tym, dlaczego statystyka matematyczna jest ważna dla genetyków i o zaproszeniu wybitnego specjalisty w tej dziedzinie prof. Daniela Gianoli.

Doktorantka UPWr ze złotym medalem w Genewie

17.04.2018

Joanna Kozłowska z Katedry Chemii zdobyła złoty medal w kategorii medycznej i nagrodę specjalną Malezyjskiego Stowarzyszenia Badań Naukowych podczas 46. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Prof. Kiełbowicz: Każdy chirurg powinien być odważny

04.04.2018

Prof. Zdzisław Kiełbowicz, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii, odebrał nominację profesorską z rąk prezydenta RP i przy tej okazji opowiada o chirurgii i kardiochirurgii, pracy zespołowej przy stole operacyjnym i kształceniu doktorantów, wyzwaniach i nietypowych pacjentach.

Maria Soroko. Z UPWr do USA – na stypendium Fulbrigtha

15.03.2018

Dr Maria Soroko z Zakładu Hodowli Koni i Jeździectwa na UPWr w sierpniu wyjedzie na stypendium Fulbrighta. Nam opowiada o swoich badaniach naukowych, o studiach zagranicą i o fizjoterapii koni.

Człowiek i pies – zespół ratujący życie

24.01.2018

Weterynarze UPWr będą leczyć psy GOPR, WOPR i OSP, a ich opiekunowie opowiadają, jak się wybiera i szkoli psy, które ratują ludzkie życie, jak wygląda akcja poszukiwawcza z udziałem psów i dlaczego właściwie zostaje się ratownikiem-ochotnikiem.

Koncert Noworoczny – zebraliśmy 94 tys. zł

15.01.2018

Znakomity występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Marcina Januszkiewicza, a do tego blisko 94 tys. zł zebranych na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 9. Koncert Noworoczny za nami.

Alicja Majewska: – Dlaczego pomagam? Bo tak trzeba

11.01.2018

– Jeśli moja popularność może pomóc w czynieniu dobra, to oczywiste, że ją do tego wykorzystuję – mówi Alicja Majewska, tegoroczna gwiazda Koncertu Noworocznego na UPWr.

Lekarze weterynarii z UPWr z nagrodą EuroSymbol 2017

05.01.2018

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWr – z kategorią A w ocenie parametrycznej – oraz Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych z nagrodą EuroSymbol 2017.

Prof. Monkiewicz: – Jestem ciekawy. Wszystkiego

03.01.2018

Prof. Jerzy Monkiewicz o swojej miłości do psów i Pawłowic, podróżach po świecie i wspinaczkach po górach, o tym, jak o mały włos nie znalazł się na wojnie.