wybierz kategorie wiadomości

Dobrostan zwierząt: sprawa etyki i... pieniędzy

04.02.2020

Ponad 80 procent Polaków wie, jak ważny jest dobrostan zwierząt. Zgodnie z nowymi zasadami, hodowcy, którzy podniosą jego standardy, mogą liczyć na dopłaty – mówią prof. Roman Kołacz i prof. Zbigniew Dobrzański.

Styczniowe posiedzenie senatu

03.02.2020

Senatorowie wprowadzili zmiany do Statutu UPWr, ustalili warunki i tryb przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej oraz program studiów na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Naukowcy UPWr w komitetach PAN

03.02.2020

Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. W komitetach wybranych na kadencje 2020-2023 r. znalazło się 22 naukowców UPWr.

Animacje o dyscyplinach: rolnictwo i ogrodnictwo

31.01.2020

W cyklu animacji o wiodących dyscyplinach naukowych uczelni przedstawiamy najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również na UPWr. Dziś prezentujemy dyscylinę rolnictwo i ogrodnictwo.

Welcome to Poland na UPWr

28.01.2020

Kursy językowe i szkolenia dla pracowników, spotkania integracyjne dla studentów, ułatwienia administracyjne – dzięki projektowi Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej UPWr będzie lepiej przygotowany na zagranicznych studentów.

FoodSHIFT2030 – strefa żywicielska Wrocławia

27.01.2020

Tworzenie społecznych ogrodów miejskich, wspieranie lokalnych rolników, informowanie mieszkańców o tym, gdzie w ich okolicy można kupić lokalne produkty, edukowanie dzieci – UPWr w kolejnym projekcie H2020.

EPOS-PL+ – 8 mln zł dla UPWr

23.01.2020

7 partnerów i ponad 52 mln zł na System Obserwacji Płyty Europejskiej. To projekt wpisany w Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej i wpisujący się w European Research Infrastructure Consortium.

Prof. Obmińska-Mrukowicz w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

22.01.2020

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz z Katedry Farmakologii i Toksykologii została po raz trzeci powołana do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ruszają wybory: pierwsi będą elektorzy

21.01.2020

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaczynają się spotkania wyborcze, które do końca stycznia wyłonią 200 elektorów.

Prof. Kołacz doktorem h.c. uniwersytetu w Biełgorodzie

16.01.2020

Profesor Roman Kołacz został doktorem honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Biełgorodzie w Rosji. To blisko 400-tysięczne miasto, dawna twierdza, obecnie ośrodek akademicki z pięcioma uczelniami

WZB zdobywają granty Horyzontu 2020

15.01.2020

Dwa współpracujące Wiodące Zespoły Badawcze – WCE i SpaceOS – zostały partnerem międzynarodowego projektu WATERAGRI, który szuka nowych sposobów gospodarowania wodą w rolnictwie i może usprawnić produkcję roślinną.

Zebraliśmy prawie 107 tysięcy złotych!

13.01.2020

106 tysięcy 96 złotych i 30 groszy – tyle zebraliśmy z aukcji na Koncercie Noworocznym i z puszek na datki wystawionych na uczelni. Konto wrocławskiego hospicjum dla dzieci zasilił też dochód ze sprzedaży płyt gwiazdy koncertu – Natalii Kukulskiej.

Natalia Kukulska: Pomaganie powinno być odruchem

09.01.2020

Natalia Kukulska, gwiazda XI Koncertu Noworocznego, o tym dlaczego warto czynić dobro, ale też i o swoich wyborach artystycznych i życiowych.

Wolontariuszem możesz być i Ty

08.01.2020

Wolontariusze Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mogą pomagać w akcjach organizowanych przez fundację, ale mogą też wspierać rodziny i chore dzieci. Liczą się chęci, otwartość, zaangażowanie i odwaga.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

06.01.2020

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.