eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Nowo powołana profesor Anna Sokół-Łętowska o tym, co może technolog żywności, o polskich superowocach, nieprzewidywalności ziół i o tym, jakie znaczenie w odkryciach ma przypadek.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-sokol-letowska--rosliny-sa-nieprzewidywalne-4317.html
Światowy Dzień Żywności obchodzony 16 października ma przypominać nie tylko decydentom, że ludzkość przez wieki borykała się z klęską głodu. Czy pokojowy Nobel przyznany Światowemu Programowi Żywności ONZ świadczy o tym, że poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/glod-i-zywnosc-dwie-strony-jednego-medalu-3390.html
Prorektor ds. innowacji i współpracy z gospodarką prof. Anna Chełmońska-Soyta: – Przygotowujemy się do nowej perspektywy budżetowej w Unii Europejskiej, w której istotny jest Zielony Ład. Ale nie tylko w biogospodarce widzimy możliwości komercjalizacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/kadencja-2020-2024-gospodarka-i-innowacje-3379.html
Jubileusz 70-lecia: prof. Jerzy Sobota o tym, czego szuka na dnie oceanu, dlaczego nie został geografem, choć z geografią mu po drodze i co łączy Norwida z hydromechaniką.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/kiedys_trzeba_bylo_byc_dobrym_ze_wszystkiego-766.html
Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_kawa_rygielska_nasza_marka_to_nie_przypadek-140.html
Dr Andrzej Woźnica, zoolog i entomolog opowiada o tym, dlaczego zajął się badaniem owadów i do czego naturze potrzebne są muchy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czlowiek_nie_jest_panem_swiata-661.html
Pisał wiersze, chciał zostać sprawozdawcą sportowym, ale ostatecznie wybrał naukę. Chemik, autor największej liczby patentów na UPWr, prof. Czesław Wawrzeńczyk świętował jubileusz 50-lecia pracy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/trzeba_badac_to_co_uzyteczne_dla_ludzi-623.html
Jubileusz 70-lecia – prof. Andrzej Drabiński, prorektor UPWr do spraw rozwoju uczelni, o pracy naukowej i karierze administracyjnej, o satysfakcji, rodzinie i planach na domatorstwo.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/uczelnia_to_wielkie_dobro_wspolne-768.html
Nowo powołany prof. Wiesław Szulczewski z Katedry Matematyki o tym, co łączy matematyków z przyrodnikami, do czego wykorzystuje się metody modelowania matematycznego, dlaczego matematyka jest ważna również dla humanistów i o... Giełdzie Papierów Wartościowych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-szulczewski--matematyka-jest-uniwersalna-3448.html
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczynają swoją działalność Wiodące Zespoły Dydaktyczne. Dwa lata wcześniej powstały Wiodące Zespoły Badawcze. Ponieważ uniwersytet to nauka i dydaktyka, badania i kształcenie, jest oczywiste, że z czasem wiodące zespoły badawcze i dydaktyczne zaczną współdziałać.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wiodace-zespoly-w-praktyce-3458.html

Rezultaty: 891 - 900 z 95 podstron

  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 95

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png