eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Nie każdy wie, że istnieje inna forma pracy magisterskiej, niż ta tradycyjna. Jedną z alternatyw jest napisanie artykułu naukowego. O swoim doświadczeniu z tą formą opowiadają Monika Siniawska, Kamila Koj i Martyna Rybak, absolwentki Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/praca-magisterska-w-formie-artykulu-to-mozliwe-4195.html
Czy wystarczy dokładnie obejrzeć obraz konia w kamerze termowizyjnej by zdiagnozować jego choroby lub kontuzje? Tak i prof. Maria Soroko-Dubrovina z UPWr, która prowadzi badania na ten temat, nie ma wątpliwości, że to przyszłość w medycynie weterynaryjnej i rehabilitacji koni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowczyni-upwr-bada-i-promuje-bezinwazyjna-metode-diagnostyki-zwierzat-3859.html
Pochodząca z Brazylii dr Vanessa Brum-Bastos zajmuje się analizowaniem danych przestrzennych. Wraz z Wiodącym Zespołem Badawczym SpaceOS Uniwersytetu Przyrodniczego bada kontekstowe modele mobilności ludzi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-vanessa-brum-bastos-naukowczyni-miedzynarodowa-3809.html
Troje absolwentów architektury krajobrazu na UPWr zostało nagrodzonych w konkursie na najlepsze prace magisterskie, a prof. Andrzej Drabiński otrzymał medal „Zasłużony dla Wrocławia”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/xiv_edycja_wroclawskiej_magnolii-578.html
Tegoroczna konferencja „Study in Poland” pierwotnie miała dać odpowiedź na pytania, czym dzisiaj powinno być umiędzynarodowienie polskich uczelni i jak wpłynęła na nie digitalizacja przyspieszona przez pandemię, ale podczas dwudniowego spotkania we Wrocławiu jednym z istotniejszych tematów była wojna w Ukrainie i jej konsekwencje dla polskich uczelni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/study-in-poland-2022-wyzwania--egzamin-i-odpowiedzialnosc-3770.html
Mateusz Łużny – wraz z zespołem – zdobył tytuł studenta-wynalazcy za cykl 45 wynalazków dotyczących wytwarzania związków flawonoidowych. To trzecie z rzędu zwycięstwo doktoranta Katedry Chemii UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/student_wynalazca_po_raz_trzeci_w_katedrze_chemii-9.html
Dr Edyta Wincewicz z Zakładu Fizjologii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej pomaga miastu w skutecznej walce ze szczurami. I nie ukrywa, że to trudny temat: - Ze szczurami walczy nie tylko Wrocław, walczy wiele miasta na świecie i mimo, że stosują różne metody, szczury nadal tam są – mówi naukowczyni UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--to-ludzie-dostarczaja-szczurom-jedzenie-i-schronienie-4041.html

https://upwr.edu.pl/uczelnia/imprezy-uczelniane/wieczory-pawlowickie/archiwum-wydarzen/2022-18.html
Po 10 tysięcy dla 10 studenckich kół naukowych – tyle można zdobyć w konkursie na projekty badawcze. Wnioski trzeba złożyć do 10 kwietnia, a zrealizować projekt do końca roku kalendarzowego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100_tysiecy_dla_kol_naukowych_na_upwr-164.html

https://upwr.edu.pl/studia/studencka-aktywnosc/grupy-tworcze/chor-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu/chorzysci/zarzad-choruprezes-karoli-1.html

Rezultaty: 41 - 50 z 11 podstron

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png