wybierz kategorie wiadomości
W maseczkach i rękawiczkach i co najważniejsze twarzą w twarz – na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line.

Zajęcia już nie tylko on-line

23.06.2020

Prof. Jarosław Bosy, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2020 r.

Prof. Jarosław Bosy nowym rektorem UPWr

19.06.2020

Profesor Jerzy Juszczak, twórca najlepszej w Polsce Katedry Hodowli Bydła, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 1986-1990 zmarł 13 czerwca 2020 roku. Miał 92 lata.

Zmarł profesor Jerzy Juszczak

15.06.2020

Pożegnaliśmy profesora Pawła Gajewczyka

04.06.2020

Na emeryturę odszedł kilka lat temu. Rodzinny, towarzyski, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt był tym, który integrował ludzi. Profesor Paweł Gajewczyk z UPWr związany był od 1965 roku, od czasu rozpoczęcia studiów.

Majowe posiedzenie senatu

29.05.2020

Kolejne zdalne posiedzenie Senatu UPWr, a na nim m.in. wprowadzenie możliwości wyboru rektora w głosowaniu elektronicznym i zmiany w Regulaminie studiów dotyczące zdalnego egzaminowania w nadchodzącej sesji.

Lekarze weterynarii w UPWr znów leczą

14.05.2020

Ambulatoria weterynaryjne przy klinikach na Uniwersytecie Przyrodniczym znów przyjmują pacjentów. Warunki: trzeba się umówić telefonicznie, a właściciele powinni przychodzić z pupilem pojedynczo.

Jak naukowcy z UPWr ratowali biebrzańskie bagna

29.04.2020

Biebrzański Park Narodowy – o jego powstanie walczył prof. Adam Pałczyński, uczeń prof. Stanisława Tołpy. Kiedy chciano osuszyć bagna, przekonywał, że ten cenny obszar musi być chroniony. O torfowiskach opowiada prof. Klara Tomaszewska z Katedry Botaniki i Ekologii Roślin.

Drugie kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2020

Drugie zdalne posiedzenie senatu w tym miesiącu, a na nim m.in. nowy regulamin studiów i szkoły doktorskiej, sprawozdanie z nauczania zdalnego oraz najlepsze koła naukowe roku akademickiego 2018/2019.

Pożegnaliśmy prof. Bronisławę Chełmońską

16.04.2020

Kochała życie, była pełna naukowej ciekawości i pasji. Nawet na emeryturze miała tyle pomysłów, że młodzi mogli jej tylko pozazdrościć. Prof. Bronisława Chełmońska, jedna z twórczyń polskiej szkoły inseminacji drobiu, zmarła 8 kwietnia 2020 roku.

Dni Otwarte on-line

16.04.2020

17 kwietnia UPWr otwiera się dla przyszłych studentów. W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, będzie można wziąć udział w tematycznych wykładach, zadać studentom wszystkie mniej i bardziej nurtujące pytania oraz sprawdzić, czym zajmuje się studencki samorząd.

Kwietniowe posiedzenie senatu

06.04.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatu, które odbyło się 3 kwietnia 2020 r., podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w Statucie UPWr oraz warunków i trybu przyjmowania kandydatów na studia II stopnia na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Przesunięcie terminu wyborów rektora

13.03.2020

W związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym w kraju zdecydowano o przesunięciu planowanych na 16 marca 2020 r. wyborów rektora UPWr.

Debata wyborcza

13.03.2020

Pracownicy i studenci pytają, kandydaci na rektora UPWr odpowiadają. Przedstawiamy debatę wyborczą profesorów Jarosława Bosego i Krzysztofa Kubiaka, którzy na pytania zadane mejlem, odpowiadają na stronie UPWr.

Wybory rektora – wystąpienie prof. Tadeusza Trziszki

12.03.2020

W związku ze zmienioną formułą debaty wyborczej publikujemy wystąpienie rektora prof. Tadeusza Trziszki.

Przedstawiamy kandydatów na rektora UPWr

12.03.2020

Rektor zarządza uczelnią, odpowiadając za politykę kadrową i finansową oraz realizację strategii rozwoju. Prezentujemy sylwetki kandydatów ubiegających się o to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Żegnamy profesora Ludwiczaka

06.03.2020

Profesor Jan Ludwiczak, pionier w zakresie badań nad rachunkowością rolną, zmarł w wieku 97 lat. – Był niezwykle życzliwym i skromnym człowiekiem – wspomina prof. Barbara Kutkowska.

Zmiany na UPWr: nowe jednostki i nowe obowiązki

02.03.2020

Po wejściu w życie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na uczelni powstały nowe jednostki i zmieniły się zakresy działania już istniejących.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2020

Prof. Jarosław Bosy i prof. Krzysztof Kubiak – kandydaci na rektora UPWr – przedstawili swoje wizje rozwoju uczelni i zarządzania nią, a senatorowie podjęli uchwały pozytywnie opiniujące obie kandydatury.

Świętujemy Dzień Nauki Polskiej

19.02.2020

19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – z inicjatywy grupy posłów obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być hołdem dla dokonań polskich naukowców.

Naukowcy z UPWr uczą, jak chronić wodę

17.02.2020

Naukowcy z UPWr opracowali dla Wrocławia zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w obszarze zabudowanym. To już drugi katalog dobrych praktyk. Pierwszy skierowany był do inwestorów, projektantów i decydentów, ten – do mieszkańców.

Nietoperze jak barometr zmian klimatu

07.02.2020

Naukowcy UPWr wraz z chiropterologami z całej Europy ponownie policzyli nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Dzięki 20-letnim obserwacjom wiedzą, jak zmiany klimatu wpływają na liczebność tych ssaków.