eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Zawsze ciekawy świata i ludzi, życzliwy i całym sercem oddany nauce i swojej pasji – małym przeżuwaczom. Profesor Piotr Nowakowski z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnaliśmy go we wtorek we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pozegnalismy_profesora_nowakowskiego-115.html
Przyznaje, że praca młodego naukowca w Polsce nie zawsze jest łatwa, szczególnie w konkurencyjnej dziedzinie, którą sama się zajmuje, czyli technice sanitarnej. Ale można! Dr Aleksandra Bawiec doktorat obroniła z wyróżnieniem, a na swoim koncie ma 34 publikacje, w tym wiele w renomowanych czasopismach zagranicznych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-bawiec--zawsze-bylam-kujonem--nie-mam-czasu-sie-nudzic-3488.html
Jako ostatnie koła w cyklu artykułów o studenckich kołach naukowych przedstawiamy te z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego. Ale jak to się mówi, ostatni będą pierwszymi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wp-t-3834.html
Katarzyna Bugiel, studentka VI roku weterynarii UPWr, odbyła staż w Parku Narodowym Krugera w RPA. Nam opowiada o tym, jak wygląda leczenie i ochrona dzikich zwierząt w rezerwacie, w którym ogromnym problemem jest kłusownictwo.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studentka_upwr_na_stazu_w_rpa-220.html
Co łączy ślad węglowy wrocławian ze skoczogonkiem i ogrodami społecznymi? Przeciwdziałanie zmianie klimatu i ochrona środowiska.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-swiader-i-dr-gruss--nauka-moze-pomoc-w-walce-ze-zmiana-klimatu-3614.html
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – integralnie związana z Wiodącymi Zespołami Badawczymi, których liderzy i członkowie są promotorami doktoratów powstających w Szkole i tworzą wraz z przedstawicielem doktorantów Radę SD. Po dwóch latach istnienia SD i jej doktoranci są w trakcie ewaluacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr-okno-na-swiat-3633.html
Analitycy polityczni przewidują, że w ciągu kilkudziesięciu lat świat stanie w obliczu wojen o wodę. Bo to woda i jej jakość determinują życie i jakość tego życia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/cel-6--dostep-do-wody-4373.html
Prof. Agnieszka Medyńska-Juraszek o konsekwencji powodzi, czyli zanieczyszczeniu gleby osadami dennymi: czy to niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin, co może znajdować się w osadach dennych, dlaczego należy je badać i czy rekultywować glebę.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--po-powodzi-chronmy-glebe-4440.html
Praca archeologa czy antropologa przypomina nieco pracę detektywa, tyle że dowody i poszlaki w ich sprawach są lepiej ukryte. O tym jak szukać tropów, o potrzebie łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych, o znaczeniu odkrywania zapomnianych niemieckich obozów koncentracyjnych i o pracy przy wykopaliskach opowiadają dr Paweł Konczewski i studentka biologii człowieka Weronika Sądzińska.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prawda-pogrzebana-w-ziemi-jak-naukowcy-upwr-odkrywaja-tajemnice-przeszlosci-3993.html
Weterynaria jest szeroką dziedziną – współczesnych gatunków zwierząt jest ponad milion, a także niemało jest środowisk w których żyją i chorób, na które cierpią. Liczba studenckich kół naukowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej odzwierciedla szerokość tej dziedziny, bo na wydziale, na którym jest tylko jeden kierunek, kół naukowych jest aż osiem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wmw-3795.html

Rezultaty: 981 - 990 z 101 podstron

  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png