eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
W środę, 2 października w Auli im. Jana Pawła II uroczyście zainaugurowaliśmy kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tradycyjnie podczas inauguracji immatrykulowani zostali studenci pierwszego roku, osoby szczególnie zasłużone dla uczelni dostały odznaki i medale, a uroczystość uświetnił występ Chóru UPWr oraz wykład prof. Andrzej Koteckiego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/rozpoczynamy-nowy-rok-akademicki-4451.html
Członkowie Rady Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz jej promotorzy, w sumie 18 osób, zakończyli cykl szkoleń w ramach Szkoły Tutorów Akademickich prowadzonej przez Collegium Wratislaviense. SD UPWr to pierwsza w Polsce certyfikowana przez CW szkoła doktorska z tutoringiem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr-z-tutoringiem-3684.html
Dystans, maseczki, ograniczona liczba uczestników – środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2020/2021 była inna niż dotychczasowe. Nie zmieniło się jedno: świadomość znaczenia nauki dla rozwoju regionu i studiów dla każdego studenta.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/srodowiskowa-inauguracja-roku-akademickiego-2020-2021-za-nami-3383.html

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/e-science/atlas-zasobow-otwartych-nauk-2.html
Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przypadł na szczególny czas – drugi rok z pandemią koronawirusa. Mimo obostrzeń i wynikających z nich ograniczeń, uczelnia świętowała i to w sposób wyjątkowy, bo kulminacją obchodów było odsłonięcie muralu „Mamy zielone pojęcie” i światowa prapremiera Kantaty Uniwersyteckiej skomponowanej przez Krzesimira Dębskiego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/70-lecie-upwr-podsumowujemy-rok-jubileuszu-3686.html
w sprawie powołania Zespołu ds. Wdrożenia zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2016-rok/zarzadzenie-nr-1042016-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-26-wrzesnia-2016-roku-104.html
Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr – lekarz weterynarii Katarzyna Bugiel-Stabla zajmuje się badaniem nowotworu układu chłonnego u psów. Sprawnie łączy pracę kliniczną z nauką, zarówno przyjmując pacjentów w przychodni, jak i analizując wpływ ekspresji receptorów estrogenowych na przebieg chłoniaka i białaczki u psów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/estrogeny-pomoga-w-walce-z-chloniakiem-u-psow-3697.html
Komórki macierzyste zwierząt to wyjątkowo cenny materiał. Naukowcy sprawdzili, że pobrane z pępowiny kotów mają różne właściwości. Można je wykorzystać w medycynie regeneracyjnej i do wspomagania rozrodu. Budzą nadzieje, ale i dylematy – gdzie są granice ingerencji genetycznej u zwierząt?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/komorki-do-zadan-specjalnych-4074.html
Instytut Hodowli Zwierząt na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt świętował niedawno 20-lecie swojego istnienia. Naukowcy z nim związani opowiadają o początkach Instytutu, jego sukcesach i mistrzach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/20-lecie-instytutu-hodowli-zwierzat-upwr-3920.html
Dokarmianie zwierząt zimą to temat, o którym mówi się co roku – szczególnie głośno 11 lutego w Ogólnopolskim Dniu Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. I słusznie. Bo choć do niesienia pomocy zwierzętom nie trzeba nikogo namawiać, część osób – nieświadomie – robi to źle, co może przynieść więcej szkody niż pożytku. O tym, jak tego uniknąć rozmawiamy z prof. Wojciechem Puszem, koordynatorem Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych UPWr w Złotówku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--czy-zwierzeta-lesne-nalezy-dokarmiac-zima-3994.html

Rezultaty: 461 - 470 z 50 podstron

  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png