wybierz kategorie wiadomości

Mamy rekord! Akademicki Sztab WOŚP po raz szósty spisał się na medal

30.01.2023

W tym roku nasi wolontariusze przeszli samych siebie i przebili zeszłoroczną kwotę o ponad sto tysięcy złotych! Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 249 261,90 złotych na walkę z sepsą! To nowy rekord!

Race to Zero na UPWr

24.01.2023

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Łódzka to trzy polskie uczelnie, które dołączyły do globalnej kampanii Race to Zero. Jej celem jest gospodarka zeroemisyjna.

Z UPWr do TopMinds

23.01.2023

TopMinds 2023 – do najnowszej edycji programu zakwalifikowały się dwie doktorantki i studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To Aleksandra Zimmer, Marta Klemens i Zuzanna Czekaj.

Zebraliśmy ponad 175 tysięcy złotych!

16.01.2023

175.402,40 złotych – tyle zebrano podczas 14. Koncertu noworocznego. Z samej aukcji charytatywnej poprowadzonej przez redaktora Marka Obszarnego na konto fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci wpłynie 171 tysięcy. To rekordowa kwota w ciągu 14 lat organizowania koncertu i aukcji.

Koncert noworoczny 2023 – transmisja

13.01.2023

Podczas Koncertu noworocznego zbieramy fundusze dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wystąpi Grupa MoCarta z Kubą Sienkiewiczem oraz Chór UPWr z Ewą Szlempo-Kruszyńską i Arturem Caturianem. Startujemy o godz. 18:00.

14. Koncert noworoczny

09.01.2023

14. Koncert noworoczny, którego gwiazdami będą Grupa MoCarta i Kuba Sienkiewicz, jak zwykle połączony będzie z aukcją charytatywną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dochód zasili budżet działającej od 2007 roku fundacji, która – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – we wrześniu odda do użytku rozbudowany dom wytchnieniowy we Wrocławiu.

Rusza druga edycja Budżetu Partycypacyjnego UPWr

04.01.2023

Rozpoczynamy nabór wniosków do drugiej edycji uczelnianego budżetu partycypacyjnego. Efekty realizacji zwycięskich projektów z roku 2022: „Bee&Chill Patio” w bibliotece oraz „Bee friendly! Ogród sprzyjający owadom oraz ptakom na parkingu przy budynku Geo-Info-Hydro” można podziwiać już od kilku tygodni.