eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/narodowe-centrum-nauki/opus/opus-22-32.html
Antropolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dostaną 300 tysięcy euro na projekt edukacyjno-badawczy „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” – z Funduszu Rozwoju Regionalnego UE w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/antropolodzy_z_upwr_beda_badac_gorne_luzyce-150.html
Zawód archeologa i antropologa to wyjątkowe zajęcie. Nie tylko fascynujące, ale też trudne, często obciążone dużymi emocjami. Z czym muszą się mierzyć naukowcy? Co udało się wyczytać z kości znalezionych w dolnośląskich filiach obozów koncentracyjnych, jakie były kulisy badań czaszki Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu? W najnowszym odcinku podcastu na te i inne pytania odpowiadają prof. Barbara Kwiatkowska i dr Paweł Konczewski z Zakładu Antropologii UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/co-mowia-kosci--czyli-prawda-zakopana-w-ziemi-4086.html
Dwieście grobów, w tym z okresu średniowiecza, oraz cenne zabytki odkryli nasi naukowcy w czasie tegorocznych wykopalisk w czeskich Libkovicach. Studenci i doktoranci UPWr mają okazję być częścią badań wyjątkowej wsi, którą za kilka lat zniszczy kopalnia węgla brunatnego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wroclawscy-antropolodzy-badaja-zanikla-wies-w-czechach-3608.html
Filie niemieckich obozów koncentracyjnych zostaną przebadane przez polsko-czeski zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Zachodnioczeskiego w Pilźnie. Badaniami ze strony UPWr pokieruje dr Paweł Konczewski. Kierownikiem zespołu z Czech jest doc. dr hab. Pavel Vařeka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-w-poszukiwaniu-grobow-ofiar-nazistow-3902.html
Praca archeologa czy antropologa przypomina nieco pracę detektywa, tyle że dowody i poszlaki w ich sprawach są lepiej ukryte. O tym jak szukać tropów, o potrzebie łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych, o znaczeniu odkrywania zapomnianych niemieckich obozów koncentracyjnych i o pracy przy wykopaliskach opowiadają dr Paweł Konczewski i studentka biologii człowieka Weronika Sądzińska.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prawda-pogrzebana-w-ziemi-jak-naukowcy-upwr-odkrywaja-tajemnice-przeszlosci-3993.html

https://upwr.edu.pl/badania/doktoranci/obrony-doktoratow/mgr-marta-rychtarska-8-11-2022-r--51.html
Prof. Grzegorz Podruczny z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosił naukowców z Katedry Antropologii UPWr do wstępnych badań zbiorowej mogiły ofiar bitwy pod Kunowicami.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr_pomaga_w_badaniach_archeologicznych-170.html
Antropolodzy i archeolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badają pozostałości po wczesnośredniowiecznych grodach i cmentarzysku na Górnych Łużycach. I zbierają informacje o ludziach, którzy je stworzyli.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-badaja-luzyckie-grody-3366.html
w sprawie powołania komisji konkursowej dokonującej wyboru na stanowisko adiunkta typu post-doc w grupie pracowników badawczych w Instytucie Biologii Środowiskowej w projekcie pt.: „Bioarcheologia i archeologia krajobrazów represji Narodowo -Socjalistycznych: Perspektywa Europy Środkowo-Wschodniej” projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS-22 LAP na podstawie umowy nr UMO-2021/43/I/HS3/02072
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2023-rok/zarzadzenie-nr-722023k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-23-marca-2023-roku-74.html

Rezultaty: 1 - 10 z 62 podstron

  • 1
  • 2
  • 3
  • 62

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png