eu_green_logo_szare.png

Przed rozpoczęciem pracy

Po przejściu procesu rekrutacji, otrzymaniu i zaakceptowaniu oferty pracy nadszedł czas na dopełnienie formalności związanych z podjęciem zatrudnienia.

Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które należy zrealizować, aby móc rozpocząć pracę.

Badania medycyny pracy

grafika ilustracyjnaZgodnie z polskim prawem, nowy pracownik przed rozpoczęciem pracy musi przejść badania i uzyskać orzeczenie lekarskie, stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.

  1. Skierowanie na badania wstępne (w trzech egzemplarzach) są wystawiane w Dziale Kadr i Płac (lub, w drodze wyjątku, przez kierownika danej jednostki organizacyjnej).
  2. Pracownik Działu Kadr i Płac umówi termin wizyty lekarskiej oraz skontaktuje się w sprawie odbioru skierowania (pokój 130, I piętro gmachu głównego UPWr).
  3. W zakresie medycyny pracy uczelnia współpracuje z Dolnośląskim Centrum Medycznym „Dolmed” przy ul. Legnickiej 40. Dane adresowe „Dolmedu” znajdują się również na skierowaniu.
  4. WAŻNE! Na badania medycyny pracy należy stawić się ok. godziny 7 rano, na czczo, z dowodem osobistym.

Po uzyskaniu orzeczenia lekarskiego, należy je przynieść do Działu Kadr i Płac

Wyjątki

Są sytuacje, w których nie trzeba wykonywać badań wstępnych. Zwolnione są z nich osoby, które:

  • pracowały wcześniej u innego pracodawcy na stanowisku o warunkach pracy zgodnych z warunkami stanowiska, które będą zajmować na UPWr,
  • posiadają ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku,
  • przerwa między poprzednim zatrudnieniem a podjęciem pracy na UPWr nie przekroczyła 30 dni.

Aby zostać zwolnionym z obowiązku wykonywania badań, trzeba przedstawić skierowanie na ostatnie ważne badania, na którym są opisane warunki i zagrożenia dla zdrowia na danym stanowisku.

 

Komplet dokumentów

Wraz z orzeczeniem lekarskim do Działu Kadr i Płac należy dostarczyć:

  • świadectwa pracy od poprzednich pracodawców, w przypadku pracy zagranicą wszelkie dokumenty poświadczające okresy przepracowane na podstawie umowy o pracę,
  • inne dokumenty potwierdzające okresy zaliczane do stażu pracy (np. zaświadczenie o okresie pobierania zasiłku dla osób pozostających bez zatrudnienia), WAŻNE – po uzyskaniu stopnia doktora – zaświadczenie o okresie odbywania studiów doktoranckich (max. 4 lata są zaliczane do stażu pracy)
  • dyplomy poświadczające posiadane wykształcenie,
  • dokumenty poświadczające zdobytą wiedzę, umiejętności i inne kwalifikacje, które mogą być istotne dla przebiegu kariery (czyli na przykład certyfikaty ze szkoleń, zaświadczenia o zdobyciu kwalifikacji zawodowych itp.).

WAŻNE! muszą to być oryginały dokumentów – zostaną zwrócone po zrobieniu kopii.
 

grafika ilustracyjna

W kadrach przy okazji można wypełnić wszystkie niezbędne do zatrudnienia dokumenty (prosimy wziąć dowód osobisty i/lub paszport). Otrzymuje się również kartę obiegową (tzw. obiegówkę) – dokument, który należy uzupełnić w pierwszym dniu pracy. Więcej o „obiegówce” można dowiedzieć się tutaj.

Jeśli pojawią się jakieś pytania odnośnie procesu zatrudnienia – pracownik Działu Kadr i Płac (specjalista ds. HR) służy pomocą – najlepiej kontaktować się mailowo na adres hr@upwr.edu.pl lub pod nr telefonu +48 781 95 95 98.

 
 

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg