eu_green_logo_szare.png

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Wszystkie dokumenty związane z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych należy składać w Dziale Kadr i Płac (parter gmachu głównego, p. 005).

Najszybszą formą przekazywania świadczeń socjalnych emerytom i rencistom jest przelew bankowy. Wybór opcji odbioru świadczeń w kasie Banku PKO lub w formie przekazu pocztowego powoduje opóźnienia w otrzymaniu środków.


Dofinansowanie do wypoczynku

Uprawnionymi do dofinansowania wypoczynku są emeryci i renciści – byli pracownicy uczelni oraz ich dzieci.

Wnioski o dofinansowanie wypoczynku  (zarówno dla emerytów i rencistów UPWr jak i ich dzieci) należy dostarczyć do dnia wyznaczonego w odrębnym komunikacie przesłanym listem tradycyjnym bądź pocztą e-mail na adres podany przez emeryta/rencistę. Przeważnie termin jest ustalony na 30 kwietnia roku, którego dofinansowanie dotyczy. W roku 2024 termin ten zostaje przedłużony do 31 maja

Uprawnionymi do otrzymania dofinansowania wypoczynku są dzieci emerytów i rencistów UPWr, albo osoby otrzymujące rentę po zmarłym pracowniku UPWr, w wieku od 2 do 18 lat (według roczników), a jeżeli się uczą, to do czasu ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do 25 roku życia (według roczników).

Wniosek o dofinansowanie wypoczynku dla emerytów i rencistów składa się na formularzu stanowiącym załącznik nr 5 Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Wniosek o dopłatę do wypoczynku dzieci stanowi załącznik nr 6.

W związku z brakiem możliwości korzystania w tegorocznym sezonie letnim z wypoczynku w ośrodku wczasowym Wodnik w Dąbkach, przedstawiamy Państwu alternatywną ofertę specjalną skierowaną do pracowników i emerytowanych pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na pobyt w ośrodku wczasowym Maria i Argentyt.


Oferty ośrodków wczasowych

Pożyczka na cele mieszkaniowe

Wnioskując o przyznanie pożyczki na cele mieszkaniowe (budowę domu, budowę mieszkania, uzupełnienie wkładu na mieszkanie spółdzielcze, adaptację pomieszczeń na cele mieszkaniowe, kupno domu lub mieszkania na wolnym rynku, wykup domu lub lokalu mieszkalnego na własność, remont domu, remont mieszkania) należy wypełnić załącznik nr 8. W tej sytuacji umowa pożyczki załącznik nr 10 sporządzana jest w 3 egzemplarzach.

Poręczyciele

W przypadku pożyczki na remont mieszkania lub domu, adaptację pomieszczeń na cele mieszkaniowe, wykup mieszkania lub domu na własność wymagane jest poświadczenie pożyczki przez 2 poręczycieli – załącznik nr 13.

W przypadku pożyczki na budowę domu, budowę mieszkania, kupno domu lub mieszkania na wolnym rynku, uzupełnienie wkładu mieszkaniowego wymagane jest poświadczenie pożyczki przez 3 poręczycieli – załącznik nr 14.

Terminy

Termin składania wniosków na pożyczki na remont domu lub mieszkania, adaptację pomieszczeń na cele mieszkaniowe, kupno domu lub mieszkania, kaucje i opłaty przy uzyskaniu lokalu mieszkalnego, wykup domu lub mieszkania:

  • 10 kwietnia
  • 10 czerwca
  • 10 września
  • 20 listopada

Wnioski na budowę domu składa się raz w roku – w terminie do 25 maja.

W przypadku pożyczki na budowę mieszkania wnioski rozpatrywane są na bieżąco.

Okres spłaty pożyczek

Okres spłaty pożyczek jest uzależniony od przychodu na osobę w gospodarstwie domowym. 

remont domu lub mieszkania – do 4 lat
adaptacja pomieszczeń na cele mieszkalne, wykup domu lub mieszkania na własność do 5 lat
budowa domu, budowa mieszkania, uzupełnienie wkładu mieszkaniowego, kupno domu lub mieszkania na wolnym rynku – do 12 lat

Oprocentowanie pożyczek

Wysokość oprocentowania pożyczek wynosi 1%.


Dofinansowanie aktywności kulturalno-sportowej

Uprawnionymi do dofinansowania aktywności kulturalno-sportowej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są emeryci i renciści – byli pracownicy uczelni oraz ich dzieci. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie do aktywności kulturalno-sportowej jest złożenie wniosku załącznik nr 15 oraz udokumentowanie poniesienia kosztu aktywności kulturalno-sportowej uprawnionego. Wniosek o dopłatę do wypoczynku dzieci stanowi załącznik nr 16.

Osoba uprawniona może wystąpić jeden raz w danym roku kalendarzowym o dofinansowanie do aktywności kulturalno-sportowej pod warunkiem spełnienia kryteriów wymaganych do udzielenia świadczenia.

Do wniosku o dofinansowanie aktywności kulturalno-sportowej należy dołączyć:

  1. Bilety wstępu z imiennym dowodem zapłaty
    lub
  2. Imienną fakturę z wydarzenia kulturalno-sportowego

Zapomogi

Zapomoga losowa

Zapomogi losowe są rozpatrywane raz w miesiącu. Przyznawane są w przypadku choroby (np. pobyt w szpitalu) lub innych zdarzeń losowych (np. pożar, powódź, śmierć w rodzinie) jeżeli wpłynęły one na pogorszenie sytuacji materialnej, życiowej bądź rodzinnej. W celu złożenia wniosku o zapomogę losową należy wypełnić załącznik nr 2.

Zapomoga pieniężna z powodu trudnej sytuacji finansowej

Zapomogi pieniężne rozpatrywane raz w miesiącu i przyznawane z powodu udokumentowanej trudnej sytuacji materialnej: jeżeli przychód na 1 członka rodziny nie przekracza kwoty 2.900,00 zł, a w przypadku osób samotnych – 3.200,00 zł. W celu złożenia wniosku o zapomogę pieniężną  należy wypełnić załącznik nr 1.

Zapomoga losowa dla osób przewlekle chorych

Zapomogi losowe dla osób przewlekle chorych są przyznawane na podstawie zaświadczeń lekarskich (ważnych 3 miesiące) potwierdzających przewlekłe schorzenie oraz faktur imiennych dotyczących kosztów leczenia choroby przewlekłej. Komisja socjalna rozpatruje wnioski raz w roku, złożone w terminie do 15 maja. W celu złożenia wniosku o zapomogę losową należy wypełnić załącznik nr 2.


Wszystkie załączniki do Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu można znaleźć TUTAJ.

Pliki do pobrania

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg