eu_green_logo_szare.png

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Prof. Monika Bronkowska z Katedry Żywienia Człowieka o tym, czy święta mogą być dietetyczne, jakie przyprawy nam pomogą przy przejedzeniu i na co zwrócić uwagę, przygotowując świąteczne smakołyki.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ekspert_upwr_wigilia_moze_byc_lekkostrawna-251.html
W najnowszym odcinku podcastu Monika Maćków z Katedry Żywienia Człowieka i prof. Małgorzata Korzeniowska z Katedry Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych odpowiadają m.in. na pytania dlaczego potrzebne jest nam białko zwierzęce, czy wegetarianizm to przyszłość, a weganizm to tylko moda i jak na środowisko oddziałuje hodowla zwierząt.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mieso-jesc-czy-nie-jesc-oto-jest-pytanie-4079.html
Monika Maćków z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mówi o tym, co jeść i pić w upalne dni, czego unikać oraz czym się nawadniać. – W okresie upałów trzeba dużo pić i co ważne pić bardzo często, małymi porcjami, podczas całego dnia. Unikać powinniśmy natomiast produktów smażonych, fast food i potraw ostro przyprawionych, a jeśli sięgamy po lody, to po sorbety – mówi dietetyczka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr-salatki-koktajle-i-zupy-to-dieta-na-upaly-4106.html
W najnowszym odcinku podcastu prof. Monika Michalczuk z Katedry Hodowli Zwierząt SGGW i dr Marta Kuźmińska-Bajor z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności UPWr omawiają wyzwania i innowacje w hodowli drobiu, w tym stosowanie antybiotyków, zastosowanie bakteriofagów i kwestie dobrostanu zwierząt. Dyskusja koncentruje się na dążeniu do odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, podkreślając rolę wiedzy i świadomych wyborów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hodowla-drobiu-antybiotyki--bakteriofagi--dobrostan-4262.html
Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu rozmawiali z przedstawicielami samorządu województwa dolnośląskiego o działaniach, które trzeba podjąć, by maksymalnie zminimalizować, a w przyszłości odwrócić skutki katastrofy ekologicznej jaka dotknęła ekosystem Odry.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/odbudowa-ekosystemu-wymaga-kompetencji-3866.html
Medal Komisji Edukacji Narodowej: prof. Alicja Czamara prof. Edward Hutnik prof. Anna Karczewska prof. Marian Kuczaj prof. Krzysztof Kuczewski dr inż. Tadeusz Lasota prof. Ewa Łukaszewicz prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz dr inż. Jerzy Oleszek dr hab. inż. Krzysztof Parylak prof. Wiesław Szulczewski prof. Tadeusz Trziszka prof.  Romuald Żmuda prof. Andrzej Żyromski Medal Złoty za Długoletnią Służbę: Jan Dębicki dr inż. Mirosław Kaczałek prof. Jarosław Kaszubkiewicz prof. Janusz (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/nagrodzeni-podczas-swieta-uczelni-2016
w sprawie powołania doraźnej komisji przetargowej w celu wyłonienia dostawcy odczynników chemicznych, materiałów i drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu „Polskie szczepy Trichoderma w ochronie roślin i zagospodarowaniu odpadów organicznych” realizowanego w ramach Priorytetu 1, Działanie 1.3. POIG, Poddziałanie 1.3.1. numer projektu WND-POIG.01.03.01-00-129/09, Zadanie 3 i 6 z podziałem na trzy części
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2011-rok/zarzadzenie-nr-132011-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-11-lutego-2011-roku-13.html
w sprawie powołania doraźnej komisji przetargowej w celu wyłonienia dostawcy wyposażenia laboratoryjnego dla projektu pt. „Polskie szczepy Trichoderma w ochronie roślin i zagospodarowaniu odpadów organicznych” realizowanego w ramach Priorytetu 1, Działanie 1.2. POIG, Poddziałanie 1.3.1, nr projektu: WND-POIG.01.03.01-00129/09, zadanie 3 i 6 dla Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2009-rok/zarzadzenie-nr-2312009-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-25-listopada-2009-roku-230.html
Naukowcy z całego świata w australijskiej Canberze rozmawiali o zaletach i niebezpieczeństwach nanotechnologii. Wśród uczestników konferencji był również noblista William Moerner.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/w_krainie_guliwera_czyli_oko_w_oko_z_nano-829.html
Nie każdy wie, że istnieje inna forma pracy magisterskiej, niż ta tradycyjna. Jedną z alternatyw jest napisanie artykułu naukowego. O swoim doświadczeniu z tą formą opowiadają Monika Siniawska, Kamila Koj i Martyna Rybak, absolwentki Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/praca-magisterska-w-formie-artykulu-to-mozliwe-4195.html

Rezultaty: 21 - 30 z 33 podstron

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 33

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png