XXII Dzień Aktywności Studenckiej na UPWr – działo się!

XXII Dzień Aktywności Studenckiej na UPWr zgromadził około 40 stoisk pełnych quizów, konkursów i ciekawych eksponatów. Jak co roku, było ciekawie i zabawnie!

Po oficjalnym otwarciu przez członkinie Samorządu Studenckiego i prorektora ds. studenckich i edukacji prof. Damiana Knechta o godzinie 10, uczestnicy rozeszli się oglądać różnorodne stoiska i atrakcje rozmieszczone dookoła budynku CDN, przygotowane przez koła naukowe i organizacje studenckie.

rozpoczęcie
Wydarzenie otworzyły członkinie Samorządu Studenckiego i prorektor ds studenckich i edukacji prof. Damian Knecht
fot. Martyna Kostrzycka

Studenci mieli okazję wziąć udział w zabawnych i interesujących quizach, zdobyć nagrody czy też delektować się słodkimi przekąskami przygotowanymi przez koła naukowe.

SKNy
fot. Martyna Kostrzycka

Co działo się na tegorocznym DAS-ie? Na przykład na stoisku SKN Entymologów „Skorek”, za poprawne odpowiedzi członkowie koła wykonywali uczestnikom zmywalne tatuaże.

SKN Skorek
fot. Martyna Kostrzycka

SKN „Żywienie Człowieka” serwowało uczestnikom zimową, rozgrzewającą herbatę, a członkowie SKN Dobrostanu Zwierząt Gospodarskich i Towarzyszących „Artemis” dzielili się m.in. wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt.

SKN Artemis
fot. Martyna Kostrzycka

Fanów technologii zachęcano do odwiedzenia stoiska SKN Inżynierii Bezpieczeństwa "Bezpiecznik", gdzie czekał quiz dotyczący BHP i możliwość wejścia do fascynującego świata wirtualnej rzeczywistości dzięki specjalnym goglom VR.

SKN Bezpiecznik
fot. Martyna Kostrzycka

Studenckie Koło Naukowe Genetyków i Hodowców Roślin miało piękne zielone stoisko, na którym zobaczyć m.in. mięsożerną rosiczkę, a u członków SKN „Lancet” można było poczuć się jak chirurg wykonujący zabieg laparoskopowy na specjalnym sprzęcie.

genetycy
fot. Martyna Kostrzycka

Na Dniu Aktywności Studenckiej spotkać można było również wolontariuszy DKMS, którzy zachęcali do zapisania się do bazy dawców szpiku.

Ponadto, uczestnicy mieli okazję podziwiać występ zespołu Jedliniok i ekologiczny pokaz mody, przygotowany przez trzy grupy z projektu BeECO. Całe wydarzenie uatrakcyjnił również ogólny konkurs na najlepsze stoisko.

pokaz mody
Pokaz mody BeECO
 fot. Martyna Kostrzycka

Dzień Aktywności Studenckiej nie tylko dostarcza co roku rozrywki i sporej dawki wiedzy, ale jest przede wszystkim okazją do integrowania się!

is

Galeria zdjęć