eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Studenci rolnictwa zdobyli III miejsce w zawodach Agro Games

Studenci rolnictwa Patryk Golina, Wiktor Hanko, Maurycy Wiszniowski i Mateusz Zając zajęli trzecie miejsce w zawodach Agro Games organizowanych na SGGW w Warszawie.

Organizowane przez SGGW Agro Games, to ogólnopolskie zawody z zakresu rolnictwa o charakterze naukowym. W tym roku na Stacji Doświadczalnej Instytutu Rolnictwa im. prof. Górskiego w Skierniewicach odbyła się ich druga edycja. Wydarzenie to ma wyłonić najlepszą reprezentację spośród uczestniczących uczelni i studenta, który uzyska najlepszy wynik w teście wiedzy. 

W tegorocznej edycji, rywalizacja pomiędzy uczestnikami przebiegała w trzech konkurencjach: teście wiedzy, zadaniach teoretycznych i praktycznych. W zawodach uczestniczyli studenci rolnictwa z dziewięciu uczelni w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowali Patryk Golina, Wiktor Hanko, Maurycy Wiszniowski i Mateusz Zając.

– Każdą uczelnie reprezentowały cztery osoby. Musieliśmy się zmierzyć z indywidualnym testem wiedzy, a także zespołowymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. W klasyfikacji drużynowej udało nam się zająć trzecie miejsce – mówi uczestnik Maurycy Wiszniowski, tłumacząc, że w części indywidualnej każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na arkusz ze szczegółowymi pytaniami związanymi z produkcją roślinną, zwierzęca i ekonomią rolniczą. W zespołowej części teoretycznej zmierzyli się zaś z zadaniami polegającymi m.in. na zaprojektowaniu dwuczynnikowego doświadczenia polowego. Na tym etapie znalazły się również zadania matematyczne.

agrogames – Aleksandra Gala
Tegoroczna edycja Agro Games na SGGW
fot. Aleksandra Gala

– Wraz z kolegami musieliśmy obliczyć indeks porażenia roślin przez choroby, a także odległość pomiędzy nasionami w rzędzie przy ustalonej obsadzie roślin. Były również pytania gdzie należało opisać oraz podać wady i zalety różnych systemów uprawy roli ,a także wyjaśnić sens stosowania dzielonych dawek środków ochrony roślin. Ciekawy był również test praktyczny, gdzie musieliśmy opisać jak możemy określić potrzeby nawozowe roślin w czasie wegetacji. Dodatkowo w tej części musieliśmy rozpoznać rodzaje nawozów, nasion roślin i maszyn rolniczych – opowiada Maurycy i jak mówi, konkurs pozwolił im też poznać innych studentów z całej Polski, studiujących ten sam kierunek.

– Spotkanie było też okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy uczelniami, samorządami studenckimi i środowiskiem naukowym zajmującym się problematyką rolniczą – dodaje Mateusz Zając, kolejny uczestnik konkursu. – Zawody były bardzo fajnie zorganizowane, poznałem wiele ciekawych osób, z którymi mogłem porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi rolnictwa. Organizatorzy wszystko dokładnie zaplanowali i obdarowali zwycięzców świetnymi nagrodami. Wziąłbym udział za rok, bo uczestnictwo w takim konkursie to fajne doświadczenie, ale w czerwcu kończę już edukację i podchodzę do obrony magisterskiej. Polecam jednak młodszym studentom, bo było miło reprezentować UPWr i swój kierunek – podkreśla Mateusz.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg