wybierz kategorie wiadomości

Prof. Rekovets: – Przyjęliście mnie życzliwie

09.03.2022

Prof. Leonid Rekovets, paleontolog z Ukrainy od 20 lat pracujący na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, o bliskich walczących o wolność jego ojczyzny, o pomocy Polaków, o doświadczeniu sowieckiego systemu, współpracy międzynarodowej i o odkrywaniu przeszłości.

Dziekanat – wczoraj i dziś

01.03.2022

Wiele osób, słysząc słowo dziekanat widzi oczami wyobraźni kilometrowe kolejki i naburmuszonych pracowników. 50 lat temu może i tak bywało, ale te krzywdzące stereotypy, które się utarły, już dawno nie są aktualne. Beata Małyska-Strzała, Monika Sentorek, Karolina Sendor, Alina Szczepaniak i Agnieszka Siedlecka-Baniak z dziekanatu Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt mówią o tym, jak jest dziś.

Prof. Rohm: – Nauka to pasja, w której nie ma przerw

23.02.2022

Nowo mianowany profesor Witold Rohm o współpracy i otwartości w nauce, o pewności co do jakości własnej pracy i wiedzy, ale też naukowych wyborach, mistrzach, pasji i odwadze, również do popełniania błędów.

Potrzeba nam przełomu

03.01.2022

Rozmowa z prof. Jarosławem Bosym, rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.