Złoty dyplom dla Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobył złoty dyplom w kategorii muzyki folk podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Lloret de Mar, który odbył się w połowie września.

W wydarzeniu, które odbyło się w połowie września, wzięło udział ponad 700 chórzystów, reprezentujących 19 zespołów z różnych krajów, w tym Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy oraz Wenezueli. W poprzednich 12 edycjach festiwalu wzięło już udział łącznie 207 chórów z 23 państw.

image2.jpeg
Chór UPWr
fot. achiwum prywatne

Zwieńczeniem udziału chóru był również uroczysty koncert w prestiżowej Katedrze w Barcelonie, gdzie artyści zaprezentowali swoje umiejętności, oczarowując międzynarodową publiczność.

chór upwr
Chór UPWr w katedrze w Barcelonie
fot. achiwum prywatne

Zdobycie złotego dyplomu to kolejny wyraz uznania dla chóru, który od lat nieustannie zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach i konkursach chóralnych, promując uczelnię na arenie międzynarodowej.

30.09.2024
sukcesy

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png