Chór UPWr ze srebrnym medalem Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Prevezie

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pod batutą prof. Alana Urbanka, zdobył srebrny medal na 27. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Prevezie, w Grecji.

27. Międzynarodowy Konkurs Chóralny w Prevezie 2023 odbył się w dniach 6-9 lipca 2023 r. w Prevezie w Grecji – pięknym mieście pełnym zabytków, położonym po części nad Zatoką Ambrakijską. W festiwalu i konkursie uczestniczyły łącznie 22 zespoły chóralne z całego świata, podzielone na kilka kategorii.

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uzyskał srebrny medal w kategorii A – chórów mieszanych. Według wytycznych konkursu, w tej kategorii chóry musiały przygotować 4 utwory muzyki sakralnej z renesansu lub baroku, okresu romantyzmu, utwór z początku XX wieku i utwór kompozytora urodzonego po 1970 roku.

Chór upwr
Chór UPWr zdobył srebrny medal na 27. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Prevezie
fot. archiwum prywatne

– W naszej kategorii, poza nami startowało pięć znakomitych Chórów z Filipin, Grecji, Słowenii, USA i Włoch. Zwyciężył Chór Kameralny z Uniwersytetu w Kansas – relacjonuje prof. Alan Urbanek, kierownik artystyczny i dyrygent chóru.

Międzynarodowa komisja jury oceniła każdy występ na podstawie następujących elementów: techniki (rytm, artykulacja i dźwięk), trudności, intonacji, interpretacji i wierności stylistycznej. Przyznawali też punkty za jakość techniczną i artystyczną wybranego programu oraz ogólną jakość jego wykonania. Brali również pod uwagę to, jak dobrze chór komunikuje się z publicznością podczas występu.

is

12.07.2023