eu_green_logo_szare.png

Aktualności

XXVIII Międzynarodowa Konferencja SKN-ów na UPWr

25 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się 28. Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych.

O aktywności studentów i ich niesłabnącym zaangażowaniu w działania SKN-ów w swojej przemowie zapewniał prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Damian Knecht.  – Pogłoski o pasywności albo o zmienianych priorytetach studentów są troszkę przejaskrawione. Cały czas spotykamy kolejne pokolenia fantastycznych młodych ludzi, z których część jest tu obecna – zapewniał prorektor.

sejmik2.jpg
Prorektor prof. Damian Knecht przywitał studentów UPWr i gości z zaprzyjaźnionych uczelni
fot. Tomasz Lewandowski

Na uczelni działa 46 kół naukowych. Dodatkowo studenci mają możliwość realizować swoje pasje w organizacjach i grupach twórczych tj. Chór UPWr, Akademicki Związek Sportowy czy Akademicki Klub Turystyczny.

Prof. Knecht rozpoczął wydarzenie słowami podziękowań dla gości z zaprzyjaźnionych uczelni. Na konferencję przybyli reprezentanci m.in. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wydarzenie, które odbyło się na UPWr już po raz 28., tworzy przestrzeń do wymiany, nawiązania nowych znajomości i doświadczenia wzajemnych inspiracji wśród młodych naukowców i naukowczyń.

sejmik1.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Podczas oficjalnego otwarcia konferencji wykład pt. „Fenomen pszczoły miodnej – fakty i mity” wygłosił prof. Adam Roman, wprowadzając słuchaczy w fascynujący świat zapylaczy, często zniekształcany w filmach animowanych. Prof. Roman opowiedział m.in. o możliwości wytresowania pszczół do odnajdywania materiałów wybuchowych i narkotyków, podkreślając niezwykłość zmysłu węchu tych pracowitych owadów.

sejmik4.jpg
Wykład o pszczołach miodnych wygłosił prof. Adam Roman
fot. Tomasz Lewandowski

Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy zaprezentowali referaty i postery w kilkunastu sekcjach: agrotechnicznej, ekonomicznej, ekologii i ochrony środowiska, biologii, hodowli zwierząt, biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka, medycyny weterynaryjnej, która dodatkowo została podzielona na sekcję kliniczną oraz nauk podstawowych i popularnonaukową. Referaty zaprentowano również w sekcjach: gospodarki przestrzennej i architektury krajobrazu oraz inżynierii kształtowania środowiska i geodezji.

sejmik3.jpg
W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 SKN-ów UPWr
fot. Tomasz Lewandowski

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg