XXVII Międzynarodowa Konferencja SKN-ów na UPWr

Postery, referaty, networking i imprezy plenerowe – 11 i 12 maja na UPWr odbywa się 27. Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych.

Wydarzenie otworzył prorektor prof. Damian Knecht, dziękując studentom za ciężką pracę jaką wykonują w kołach naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest ich na uczelni aż 46.

prof. Knecht
Prorektor prof. Knecht podziękował studentom za ich pracę w kołach naukowych
fot. Tomasz Lewandowski

– [...] My, pracownicy uczelni, jesteśmy jak jeden organizm, który by funkcjonować wymaga od nas wzajemnego wsparcia. Dlatego dziękuję całej strukturze uczelni, ale również studentom, bo bez nich koła naukowe, by nie istniały. I to wszystko nie mogłoby tak wspaniale działać, a przede wszystkim nie moglibyśmy realizować tych projektów, które dzisiaj realizujemy, rozwijając nie tylko siebie, ale też różne badania prowadzone na uczelni. I pamiętajcie o tym, że prezentując dziś swoje prace na naszych wydziałach będziecie mieli okazję do budowania kontaktów z innymi studentami. Ze studentami z innych uczelni, ale również ze studentami z innych kół naukowych – mówił prof. Knecht.

Dr Anna Salejda
Dr Anna Salejda przeprowadziła wykład pod tytułem „Powrót do przeszłości – żywność regionalna i tradycyjna”
fot. Tomasz Lewandowski

Po jego wystąpieniu dr Anna Salejda przeprowadziła wykład pod tytułem „Powrót do przeszłości – żywność regionalna i tradycyjna”, podczas którego wyjaśniła m.i.n na co zwracać uwagę, kupując produkty regionalne i jak są one oznaczane.

Profesor Agnieszka Nawirska-Olszańska, jedna z kuratorów Studenckich Kół Naukowych odpowiedzialnych za konferencję, podkreśliła zaś, że owo wydarzenie jest też świetną okazją dla studentów, by mogli spotkać się nie tylko z innymi studentami, ale także z naukowcami: – Studenci prezentują swoje prace w postaci posterów i wykładów, które oceniają pracownicy naukowi uczelni, co otwiera drogę do dialogu i wymiany informacji pomiędzy studentami i prowadzącymi.

Sejmik SKN
W wydarzeniu wzięło udział około 30 SKN-ów UPWr
fot. Tomasz Lewandowski

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia studenci przygotowali referaty i postery z zakresu agrotechniki, ekonomii, ekologii i ochrony środowiska, biologii, hodowli zwierząt, biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka, techniczno-budowlanego, geodezji, inżynierii, architektury i kształtowania środowiska, gospodarki przestrzennej, a także medycyny weterynaryjnej, która podzielona była na sekcję kliniczną dotyczącą psów i kotów oraz zwierząt gospodarskich, koni i drobiu, sekcję nauk podstawowych i popularnonaukowych oraz sekcję zwierząt egzotycznych.

Studenci UPWr
Studenci zaprezentowali swoje prace w postaci posterów i referatów