Za nami pierwsze posiedzenie Senatu UPWr

Wrześniowe posiedzenie senatu

Pierwsze posiedzenie Senatu UPWr w tym roku akademickim – zorganizowane w Sali Senatu – to m.in. zatwierdzenie rocznego planu prac senatu oraz nadania imienia obserwatorium w Swojczycach.

Na początku posiedzenia wręczono dyplomy laureatom stypendium Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wybitnych naukowców (Joanna Kozłowska, Kamila Pawłuszek-Filipiak, Sylwia Prochowska, Karolina Tkacz, Jacek Łyczko, Paweł Hordyniec, Igor Turkiewicz i Radosław Zajdel).

– Aż ośmiu naszych młodych naukowców otrzymało stypendium i jestem z tego powodu bardzo dumny. Warto podkreślić, że to liczna grupa, porównywalna z dużymi uniwersytetami – mówił rektor prof. Jarosław Bosy.

W części oficjalnej senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• zatwierdzenia rocznego planu prac Senatu UPWr na rok akademicki 2021 / 2022,
  • nadania Obserwatorium Agro i Hydrometeorologii Wrocław-Swojec imienia prof. dr. hab. inż. Stanisława Baca Juniora
  • udzielenia poparcia kandydatom na członków Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Senatorowie wysłuchali również bieżących informacji o działalności uczelni.

wydarzenia