eu_green_logo_szare.png

Aktualności
Badania, współpraca, studenci

UPWr z dofinansowaniem z programu SPINAKER

Projekt „Doskonałość w naukach klinicznych – projekt podniesienia kompetencji klinicznych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej” zdobył prawie pół miliona złotych dofinansowania z programu SPINAKER.

Program SPINAKER, organizowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, pomaga w umiędzynarodowieniu polskich uczelni i nauki. Dzieje się to przez finansowanie projektów nastawionych na promocję i poszerzanie oferty edukacji wśród zagranicznych studentów i doktorantów, by zachęcić ich do studiowania w Polsce. Dofinansowanie przeznaczone jest m.in. na tworzenie nowych intensywnych międzynarodowych programów kształcenia (IMPK) – realizowanych zdalnie lub hybrydowo, modyfikację istniejących IMPK pod kątem ich umiędzynarodowienia i możliwości ich zdalnego przeprowadzania, rekrutację uczestników i przygotowanie kadry dydaktycznej. 

spinaker2.jpg
UPWr od lat współpracuje z zagranicznymi uczelniami nad badaniami naukowymi
fot. Shutterstock

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu od lat współpracuje z zagranicznymi partnerami m.in. nad badaniami naukowymi w zakresie weterynarii klinicznej, nowatorskich technologii w produkcji, bezpieczeństwa żywności, zmian klimatycznych, zrównoważonych systemów rolnictwa i globalnych obserwacji satelitarnych. We współpracy z Uniwersytetem w Gandawie prowadzone są na przykład badania nad biotechnikami rozrodu do ochrony bioróżnorodności dziko żyjących zwierząt zagrożonych wyginięciem, a w ramach mobilności międzyuczelnianej belgijski doktorant Guillaume Domain przyjechał na UPWr udoskonalać swój doktorat. Na liście partnerów UPWr znajdują się też m.in Imperial College London, Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet Techniczny w Delfcie, Uniwersytet w Bernie, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i w Wiedniu, Iowa State University, czy też Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej.

By dalej rozwijać umiędzynarodowienie uczelni, projekt Doskonałość w naukach klinicznych - projekt podniesienia kompetencji klinicznych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej” został zgłoszony do programu SPINAKER, zdobywając niemal 500 000 złotych dofinansowania. Jego kierowniczką administracyjną została dr Katarzyna Lech-Książkiewicz, a treść merytoryczną opracował prof. Artur Niedźwiedź przy współudziale Kolegium Dziekańskiego WMW.

Cel projektu, to przekazanie studentom specjalistycznej wiedzy i podniesienie ich umiejętności klinicznych w zakresie diagnostyki oraz leczenia zwierząt gospodarskich, koni i małych zwierząt towarzyszących, takich jak psy i koty.

W ramach „Doskonałość w naukach klinicznych" powstaną trzy intensywne międzynarodowe programy kształcenia dedykowane poszczególnym gatunkom zwierząt. Odpowiedzialny za ich stworzenie jest prof. Artur Niedźwiedź. Odbędą się one hybrydowo – w postaci wykładów prowadzonych online oraz zajęć praktycznych m.in z użyciem aparatury medycznej. Szkolenia te, prowadzone przez zagranicznych specjalistów weterynarii, kierowane są do zagranicznych studentów kształcących się na UPWr, na weterynarii (English Division), stypendystów programów Erasmus+ i CEEPUS oraz studentów z innych, zagranicznych wydziałów weterynaryjnych.

is

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg