Studentka UPWr doceniona za sukcesy w olimpiadach

Studentka pierwszego roku weterynarii, Aleksandra Sznel, zdobyła stypendium w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego dla laureatów olimpiad. Tym samym zyskując uznanie za osiągnięcia w nauce już na samym początku swojej akademickiej drogi.

Jako laureatka II miejsca w 52. Olimpiadzie Biologicznej w roku szkolnym 2022/2023 i następnie zdobywczyni brązowego medalu na 34. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w lipcu 2023 roku, studentka już na etapie liceum wykazywała się nadzwyczajnym zaangażowaniem w dziedzinie biologii. Aleksandra Sznel do listy osiągnieć może dopisać także tytuł laureatki V miejsca w XXXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej oraz tytuł finalistki 51. Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2021/2022.

Ola Sznel
Aleksandra Sznel została laureatką na Olimpiadzie Biologicznej w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
fot. archiwum prywatne

Jej fascynacja przyrodą i naukami biologicznymi zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy zamiast bajek, wybierała filmy dokumentalne i seriale weterynaryjne na Animal Planet. Odkąd tylko potrafiła zadawać pytania „dlaczego?”, fascynacja nauką i poznawaniem tajemnic natury stały się dla niej źródłem ogromnej przyjemności. Olimpiady biologiczne stały się dla niej nie tylko wyzwaniem, ale m.in. okazją do poznania ciekawych ludzi. – W liceum dzięki mojej nauczycielce biologii dowiedziałam się o olimpiadzie biologicznej i postanowiłam spróbować swoich sił, co zaowocowało poznaniem wielu niesamowicie inspirujących ludzi i odkryciu nieco innej strony nauk biologicznych – opowiada Aleksandra.

Aleksandra Sznel na Olimpiadzie Biologicznej w Al Ain zdobyła II miejsce
fot. archiwum prywatne

Studentka jeszcze w trakcie liceum napisała dwie prace badawcze, zdobywając praktyczne umiejętności laboratoryjne i wiedzę z zakresu bioinformatyki, biochemii, botaniki, zoologii i mikrobiologii.

Ola Sznel
Choć jest dopiero na pierwszym roku studiów, Aleksandra już zyskała uznanie za osiągnięcia w nauce
fot. archiwum prywatne

Jej marzeniem o przyszłości jest leczenie zwierząt, a zdobyte stypendium w ramach programu stypendialnego to dla niej nie tylko zaszczyt, ale także wsparcie finansowe na czas trwania studiów. Stypendium w wysokości 1000 złotych miesięcznie, przyznawane na okres dziewięciu miesięcy, stanowi uznanie dla wyjątkowego potencjału i zapału do nauki, co z pewnością będzie stanowiło solidną podstawę dla jej dalszych osiągnięć akademickich.

sukcesy