eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Ruszyła rekrutacja na studia II stopnia

Już od 15 stycznia można zapisywać się na studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do wyboru jest 18 kierunków i wiele specjalności.

Kierunki studiów

Na UPWr właśnie rusza nabór na studia magisterskie. Studenci mogą zapisać się na jeden z osiemnastu kierunków. W tym roku także po raz pierwszy rusza nabór na studia magisterskie na kierunku Food Technology, który realizowany jest razem z hiszpańską uczelnią Universidad Miguel Hernández de Elche.

Studenci, którzy wiążą swoją przyszłość z dbaniem o środowisko, rolnictwem, żywnością, geodezją czy hodowlą zwierząt, powinni spieszyć się z zapisami – trwają tylko do 16 lutego. 

Food Technology

Od 15 stycznia zapisać się można także po raz pierwszy na anglojęzyczne studia II stopnia na kierunku Food Technology. UPWr realizuje je wspólnie z hiszpańską uczelnią Universidad Miguel Hernández de Elche. Studenci spędzą część studiów w Orihueli i część we Wrocławiu – a po zakończeniu studiów dostaną dwa dyplomy. Dzięki pobytowi zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii studenci mogą skorzystać z wiedzy i pomocy dwóch promotorów.

orihuela
Universidad Miguel Hernández de Elche w Orihueli
fot. archiwum prywatne

Część kształcenia odbywa się na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr. Tu studenci poszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie wytwarzania, zapewnienia bezpieczeństwa i jakości oraz certyfikowania produktów żywnościowych, w tym regionalnych i tradycyjnych. Zapoznają się też z innowacyjnymi metodami produkcji m.in. żywności fermentowanej: kiszonek, jogurtów, kefirów, serów oraz wyrobów mięsnych. Podczas studiów na kierunku Food Technology zdobywają zaawansowaną wiedzę z zakresu nutraceutyków i składników bioaktywnych kształtujących walory sensoryczne żywności oraz uzyskują najnowszą wiedzę na temat unikatowych w skali obu krajów metod biotechnologicznych przetwarzania żywności. 

Jeden semestr Food Technology prowadzony jest na Universidad Miguel Hernández de Elche w Orihueli, gdzie studenci poznają technologie i produkty charakterystyczne dla Hiszpanii, a zwłaszcza południowej części Wspólnoty Walenckiej. Dowiedzą się tu też o produkcji owoców i warzyw egzotycznych, produkcji win, serów, wyrobów mięsnych i rybnych, owoców morza, przekąsek oraz wyrobów cukierniczych, takich jak turron, czyli rodzaj nugatu, podawanego w postaci kostek podczas świąt Bożego Narodzenia m.in. w Hiszpanii.  

aymane-mouhssine.jpg
Aymane Mouhssine,
student Food Technology z Hiszpanii

Universidad Miguel Hernández de Elche położony jest w prowincji Alicante. Nastawiony jest na innowacyjność i rozwój technologiczny, a jakość nauczania i badania na nim prowadzone są na światowym poziomie. 

Aymane Mouhssine od dawna interesuje się badaniami naukowymi i zgłębianiem świata technologii stosowanych w rozwoju żywności. Postanowił kontynuować studia na kierunku Food Technology, zapisując się na II stopień, bo według niego oferują one wszystko czego potrzebuje, by zostać w przyszłości kierownikiem ds. badań i rozwoju (R&D) w dziedzinie nauk o żywności.

– Dzięki temu, że studia są realizowane wspólnie przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Universidad Miguel Hernández de Elche możemy nabrać doświadczenia w różnych aspektach technologii żywności i mamy możliwość szerzej przyjrzeć się problemom, z którymi ta dziedzina się zmaga – mówi Aymane i dodaje, że po studiach planuje też doktorat. Przedmioty, których będzie się uczył, dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności, zarządzania i finansowania badań publicznych i prywatnych, zrównoważonego rozwoju i wyceny produktów ubocznych przemysłu spożywczego, czy analizy sensorycznej jako narzędzia do ulepszania żywności, pozwolą mu poszerzyć wiedzę w zakresie badań i rozwoju żywności i osiągnąć swój cel. 

– Póki co, jestem bardzo zadowolony. Dużo się uczę i rozwijam dzięki praktykom, zadaniom i lekcjom prowadzonym przez profesorów na Universidad Miguel Hernández de Elche. We Wrocławiu jeszcze nie byłem, ale nie mogę doczekać się wyjazdu. Słyszałem dużo dobrego zarówno o mieście i jego historii, jak i o uczelni – mówi student Food Technology.

Terminy i dokumenty

Niezbędne dokumenty, które należy dostarczyć między 14 a 16 lutego:

  • Podpisane podanie z systemu IRK
  • Dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej
  • Kserokopia dyplomu ukończenia studiów I stopnia (oryginał do wglądu) lub zaświadczenie z dziekanatu, jeśli nie ma się jeszcze dyplomu
  • Kserokopia suplementu do dyplomu (oryginał do wglądu) lub wypis z indeksu
  • Dowód osobisty do wglądu przez komisję w celu weryfikacji tożsamości
  • Jeśli dokumenty przesyłane są pocztą/kurierem – do powyższej listy dołączyć trzeba oświadczenie kandydata o zgodności jego danych osobowych zamieszczonych w systemie IRK ze stanem faktycznym.

 

Jeśli dokumenty dostarczane są przez osobę trzecią – dodatkowo oświadczenie o zgodności danych oraz upoważnienie dla pełnomocnika do reprezentowania kandydata przed komisją rekrutacyjną.

Miejsce składania dokumentów – odpowiednie dla każdego z wydziałów – można znaleźć na stronie rekrutacji. Tam też znajduje się szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz zasady i wykaz dokumentów do złożenia.

17 lutego zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do wpisu. W przypadku kierunków, na których nie zostanie wypełniony limit przyjęć w I naborze, zostanie ogłoszony, II nabór, który potrwa od 16 do 22 lutego.

Na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji na studia II stopnia odpowiada Biuro Rekrutacji:

Powrót
17.01.2023
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg