Jeden program, dwa wydarzenia. EU GREEN Innovation Days za nami

Podczas trzydniowego wydarzenia skupionego wokół innowacyjnych rozwiązań technologicznych i start-upów uczestnicy mieli okazję wyposażyć się w wiedzę, narzędzia, odwagę, a przede wszystkim inspirację do własnych przedsięwzięć biznesowych.

EU GREEN Innovation Days rozpoczęły się 8 kwietnia od Hackatonu – Against Food Waste współorganizowanego przez zespół Centrum Badawczo-Rozwojowego, EU GREEN WP4 oraz Bioeconomy (dr inż. Katarzynę Kosiorowską oraz dr inż. Jana den Boera). Studenci z międzynarodowego kierunku Bioeconomy poszukiwali sposobów ograniczenia marnowania żywności na różnych etapach łańcucha dostaw i dla wielu grup docelowych. Tematy wyzwań sugerowali sami przedsiębiorcy działający w branży rolno-spożywczej i HoReCa i zmagający się z problemami racjonalnego gospodarowania produktami żywnościowymi w codziennej działalności biznesowej.

fot. dr inż. Katarzyna Kosiorowska

W wydarzeniu udział wzięli praktycy i mentorzy – przedstawiciele Foodsharing Wrocław oraz Tomasz Szuba reprezentujący Venturis HoReCa. Zadaniem ekspertów była ocena przedstawionych przez grupy studentów projektów i zadawanie trudnych pytań.

Równolegle, 10 i 11 kwietnia grupa studentów i doktorantów wzięła udział w zorganizowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe warsztatach „Podstawy tworzenia start-upów” prowadzonych przez Pawła Żebrowskiego z SHOPA. Uczestnicy dowiedzieli się, jak używać jednego z najpopularniejszych na świecie szablonów modelu biznesowego Business Model Canvas oraz nabyli praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia biznes planu popartą ćwiczeniami, dyskusjami i prezentacjami.

fot. Paweł Żebrowski

Dwudniowy warsztat pełen dyskusji, kreatywnych burz mózgów i intensywnej współpracy, zaowocował innowacyjnymi propozycjami i zakończył się prezentacją rozwiązań wypracowanych przez poszczególne zespoły.

EU GREEN Innovation Days to drugie wydarzenie z cyklu EU GREEN Entrepreneur Journey – programu warsztatowo-mentoringowego, którego celem jest rozwój kultury innowacyjności i przedsiębiorczości wśród społeczności akademickiej UPWr. Informacje o kolejnych wydarzeniach już wkrótce.