eu_green_logo_szare.png

Aktualności

EU GREEN nabiera rozpędu

Nie opadły jeszcze emocje po Staff Weeku i Students Council, ledwie wczoraj UPWr gościł uczniów z XVII LO we Wrocławiu w ramach projektu „Tree BioBlitz – Tree Biodiversity Event”, a już przyszedł czas na realizację kolejnych działań konsorcjum – tym razem podczas spotkania na Uniwersytecie Otto von Guericke’a w Magdeburgu.

Głównym celem spotkania w Magdeburgu było wypracowanie Mobility Protocols i omówienie tworzenia BIP-ów.
UPWr jest jednym z liderów pakietu roboczego nr 6.
Wkrótce rozpocznie się nabór propozycji BIP-ów, które UPWr będzie mógł przyjąć i wdrożyć.

Uczelniany zespół WP6, czyli pakietu dotyczącego Wspierania mobilności i współpracy międzynarodowej w zakresie edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju wraz z reprezentantami pozostałych uczelni sojuszu, między 16 a 20 października wziął udział w spotkaniu na Uniwersytecie Otto von Guericke’a w Magdeburgu.

Mobilność, BIP-y i Erasmus+

Głównym celem wizyty było wypracowanie dokumentu Mobility Protocols, czyli zestawu zasad i definicji dotyczących mobilności w ramach projektu EU GREEN. Dodatkowo, podczas spotkania omawiano tworzenie Blended Intensive Programmes (BIP-ów), czyli programów łączących edukację tradycyjną i zdalną, oraz narzędzia umożliwiającego kalkulowanie mobilności w całym konsorcjum.

Strategiczna rola UPWr jako ko-lidera WP6

Należy podkreślić, że UPWr pełni rolę ko-lidera pakietu prac nr 6, co nadaje tym działaniom szczególną wagę. Podczas spotkania, pod przewodnictwem dyrektora Działu Współpracy z Zagranicą, Krzysztofa Kafarskiego oraz uczelnianej koordynatorki programu Erasmus+, Anny Posadowskiej-Malarz, grupa operacyjna opracowała zasady tworzenia BIP-ów i omówiła możliwości pozyskiwania środków z akcji 2 programu Erasmus+, które promują współpracę organizacji i instytucji.

Członkowie pakietu roboczego nr 6 obradowali w Magdeburgu przez cały tydzień.
fot. Julian Czeppel, Otto von Guericke University in Magdeburg

Grupa strategiczna, reprezentowana przez prof. Katarzynę Szopkę i kierowniczkę EU GREEN na UPWr, Paulinę Zaweracz, skoncentrowała się na definiowaniu kluczowych pojęć, takich jak mobilność, mobilność fizyczna, mobilność mieszana, mobilność wirtualna oraz e-mobilność. Te pojęcia stanowią część Mobility Protocols, których celem jest usystematyzowanie i ujednolicenie terminologii w projekcie. Grupa ta również rozpoczęła dyskusję na temat kształtu platformy Internship, która zbierać będzie oferty staży dostępne dla wszystkich członków uczelni.

Nabór propozycji BIP-ów

Niebawem rozpocznie się nabór propozycji BIP-ów, które UPWr będzie mogło zorganizować i przyjąć na swoim terenie. To kolejny krok w realizacji ambitnych celów projektu EU GREEN, który dąży do promowania edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju i mobilności międzynarodowej.

Projekt EU GREEN jest doskonałym przykładem tego, jak zaangażowanie uczelni i współpraca międzynarodowa mogą wspierać cele zrównoważonego rozwoju oraz edukację na rzecz lepszego jutra.

                        

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg