Dzień Otwarty na Kampusie Biskupin

Pierwszy z dwóch Dni Otwartych na UPWr z hukiem przywrócił tradycyjne, uczelniane dni otwarte. Teraz czas na drugą edycję – tym razem na Kampusie Biskupin, która odbędzie się 13 kwietnia.

Rozkład jazdy jest podobny do tego, który obowiązywał podczas pierwszego Dnia Otwartego, który odbył się 8 marca. Wzięło w nim udział niemal 800 osób, dzięki czemu pobiliśmy rekord tego wydarzenia.

dni otwarte tłum
Dzień otwarty Kampusu Grunwald pobił rekord wydarzenia w liczbie obecnych osób
fot. Dział Rekrutacji

Kto nie był na poprzedniej edycji, podczas Dnia Otwartego na Kampusie Biskupin będzie miał możliwość ponownie dowiedzieć się nie tylko ciekawych rzeczy związanych z wyzwaniami, jakie niesie współczesny świat doby globalizacji, kryzysu klimatycznego, rosnącej liczby ludności i zapewnienia jej żywności, zagrożenia wojnami o dostęp do wody pitnej, ale też tego, jak naukowcy widzą możliwości odpowiedzi na te kryzysy i co te odpowiedzi łączy z kierunkami studiów na UPWr. A to wszystko za sprawą kilku bardzo ciekawych wykładów:

• To pieski się operuje? O laserach i innych bajerach w chirurgii weterynaryjnej opowie dr n. wet. Joanna Tunikowska,
  • Woda na skraju wyczerpania, czyli o co tyle hałasu? – dr Radosław Stodolak wyjaśni Wam, czy jest się czego bać,
  • Niech żywność będzie z Tobą – prof. Anna Gliszczyńska i dr Anna Żołnierczyk opowiedzą o mocy zawartej w żywności,
  • Wyginąć czy nie wyginąć – pszczele rozterki – prof. Adam Roman zdradzi, czy ludzie i zwierzęta są w stanie przeżyć bez zapylaczy,
  • Ostatnia baryłka ropy – co dalej – opowie dr hab. Przemysław Bukowski.
Dzień otwarty
W grze terenowej czekają Was różne zadania
fot. Dział Rekrutacji

Zapraszamy też na zwiedzanie Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt i Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, a w samo południe na pokazy interaktywne Studenckich Kół Naukowych, podczas których będzie można zobaczyć, jak się izoluje DNA, rozpoznaje czaszki, a także co to są molekularne lody (które można będzie spróbować).

lody molekularne pokaz
Będzie można zobaczyć jak robi się lody molekularne i nawet ich spróbować
fot. Dział Rekrutacji

Z kolei studentów Bioeconomy – anglojęzycznego kierunku prowadzonego wspólnie z Politechniką Wrocławską – będzie można popytać wszystkiego na temat nowego kierunku. O 12. 30 rozpocznie się gra terenowa, a o 13.30 zwycięzcy będą mogli zgłosić się po nagrody.

Imprezę ponownie poprowadzą gwiazdy uczelnianego TikToka Kamila Kuźniak i Kamil Kempiński.

Rekrutacja UPWr

Dzień Otwarty Kampus Biskupin