Wsiądź na rower i zostaw korki w tyle!

To nie jedyna korzyść płynąca z przemieszczania się po mieście na dwóch kółkach. Studenci wrocławskich uczelni, w tym studenci UPWr, doskonale o tym wiedzą. Jazda rowerem to m.in. świetny sposób na poznanie nowego miasta i dotlenienie organizmu. Podróżowanie rowerem nie generuje dodatkowych kosztów, a jednocześnie gwarantuje punktualność i niezależność.
Jako uniwersytet wspieramy aktywność fizyczną i alternatywne środki transportu. W wielu miejscach na terenie naszej uczelni znaleźć można stojaki na rowery. W ten sposób chcemy zachęcić studentów i pracowników do zmniejszania śladu węglowego.

row3.jpg

Co więcej, SKN Geodetów postanowiło przemienić codzienną jazdę rowerem w projekt naukowy. Projekt "Sensorowo-roWeRowO" zakłada stworzenie sensora rowerowego, który będzie zbierał dane o stanie nawierzchni i jakości powietrza na trasie. A wszystko po to, by podróże rowerem i piesze wycieczki stały się jeszcze przyjemniejsze!

Pliki do pobrania

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png