eu_green_logo_szare.png

Ogłoszenia

Studia podyplomowe na UPWr – Hodowla koni i jeździectwo

Krótkie opisy kierunków: hodowla koni i jeździectwo, naukowe podstawy treningu koni i zarządzanie ośrodkiem jeździeckim oraz dane do rekrutacji znajdują się poniżej:

Hodowla koni i jeździectwo

pexels-bartosz-bartkowiak-3723115.jpgCelem dwusemestralnych studiów „Hodowla koni i jeździectwo” jest podnoszenie kwalifikacji właścicieli koni celem prawidłowego utrzymywania tych zwierząt. W 210-godzinnym programie przedstawiane są najnowsze osiągnięcia z zakresu chowu, hodowli i użytkowania koni, profilaktyki weterynaryjnej, technologii produkcji rolniczej oraz tematy związane z ekonomiką rolnictwa, agrobiznesem, organizacją i zarządzaniem gospodarstwami posiadającymi konie. Organizowany jest też kurs sędziowski (dla posiadaczy brązowej odznaki jeździeckiej).

Studia kończą się dwuczęściowym egzaminem komisyjnym, którego zdanie uprawnia do otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych i legitymacji sędziego III klasy w jeździectwie.

Więcej informacji 

Naukowe podstawy treningu koni

pexels-rodnae-productions-8625124.jpgCelem dwusemestralnych studiów „Naukowe podstawy treningu koni” jest podnoszenie kwalifikacji jeźdźców i instruktorów oraz właścicieli ośrodków hippicznych, dla doskonalenia treningu koni. W 210-godzinnym programie przedstawiane są zagadnienia dotyczące oceny przydatności koni do sportu, doskonalenia treningu koni, problemów weterynaryjnych i szkolenia jeźdźców, a także najnowsze osiągnięcia z zakresu technologii i ekonomiki produkcji rolniczej, oraz tematy związane z agrobiznesem i organizacją małych ośrodków jeździeckich. Wykładowcami są pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz najlepsi trenerzy w jeździectwie, także zagraniczni. Zajęcia odbywają się w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w wybranych ośrodkach jeździeckich i na zawodach, także poza granicami Polski. 

Studia kończą się egzaminem komisyjnym, którego zdanie uprawnia do otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Na podstawie autorskiego programu studia te są uznawane w zakresie związanym z działalnością rolniczą.

Więcej informacji 

 

Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim

pexels-travelblog-7030242.jpgZarządzanie to zakres działań przedsiębiorstwa zmierzających do osiągnięcia zakładanych celów ekonomiczno-finansowych i społecznych, poprzez spełnianie poszczególnych funkcji, takich jak: analiza, planowanie, organizowanie, wdrażanie oraz kontrolowanie. Każda z tych funkcji musi być realizowana adekwatnie do specyfiki sektora ośrodków jeździeckich. Studia podyplomowe „Zarzadzanie ośrodkiem jeździeckim” mają na celu rozwiązanie problemów związanych z organizowaniem i prowadzeniem ośrodka jeździeckiego, doborem koni o określonej przydatności użytkowej, organizowaniem i prowadzeniem administracji oraz finansów, analizą rynku i potrzeb klientów, determinujących decyzje zakupowe na rynku koni i świadczeniem usług trenerskich oraz szkoleniowych.

Absolwent studiów podyplomowych ZOJ po uzyskaniu kwalifikacji może ubiegać się o stanowisko menadżera ośrodka rekreacji lub jeździectwa, kierownika stajni. Nabywa też kwalifikacje konwojenta koni zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE). Studia podyplomowe Zarządzanie Ośrodkiem Jeździeckim spełniają warunki kwalifikacji zawodowych przydatnych do prowadzenia działalności rolniczej.

Więcej informacji 

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png