eu_green_logo_szare.png

Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim

Kolejna edycja studiów podyplomowych ZARZĄDZANIE OŚRODKIEM JEŹDZIECKIM rozpocznie się we wrześniu 2023 r.

Zgłoszenia (załącznik 1) będą przyjmowane od 10 marca 2023 do 10 lipca 2023 roku mailowo, adres ewa.jodkowska@upwr.edu.pl, a następnie z wykorzystaniem Systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów UPWr.

Studia podyplomowe ZARZĄDZANIE OŚRODKIEM JEŹDZIECKIM mają na celu rozwiązanie problemów występujących podczas organizowania i prowadzenia ośrodka jeździeckiego, doboru koni o określonej przydatności użytkowej, prowadzenia administracji oraz finansów, analizy rynku i potrzeb klientów, dla których świadczone są usługi szkoleniowe. Działalność ośrodka jeździeckiego odbywa się na dualnym rynku oferentów koni i odbiorców usług ośrodka jeździeckiego, stąd ten kierunek studiów oferuje wiedzę uwzględniającą integralny charakter zarządzania ośrodkiem jeździeckim dla realizacji efektywnych strategii rozwoju tego ośrodka. Do prowadzenia wykładów i ćwiczeń zapraszani są pracownicy naukowi Uniwersytetów Ekonomicznych oraz przedstawiciele firm świadczących usługi dl jeździectwa i specjaliści z terenowej hodowli koni, także z zagranicy. Zajęcia odbywają się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w wybranych ośrodkach hodowlanych i jeździeckich

Zaliczenie studiów odbywa się na podstawie udziału słuchaczy w zajęciach i napisaniu bilansu ośrodka jeździeckiego (praca zaliczeniowa).

Studia kończą się egzaminem komisyjnym, którego zdanie uprawnia do otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych

Absolwent nabywa też kwalifikacje konwojenta koni zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu.

Studia podyplomowe Zarządzanie Ośrodkiem Jeździeckim spełniają warunki kwalifikacji zawodowych przydatnych do prowadzenia działalności rolniczej (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r, Dziennik Ustaw - rok 2018 poz. 1405 - INFOR.PL).


Kierownik studiów
dr inż. Maciej Dobrowolski
tel. 71 320 5783, e-mail: maciej.dobrowolski@upwr.edu.pl

Z-ca kierownika studiów
mgr Ewa Karpowicz-Śleziona
tel. 600 875 797, e-mail: ewa.karpowicz-sleziona@upwr.edu.pl

Dziekanat Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt
ul. Chełmońskiego 38C
51-630 Wrocław

Zarządzanie to zakres działań przedsiębiorstwa zmierzających do osiągnięcia zakładanych celów ekonomiczno-finansowych i społecznych, poprzez spełnianie poszczególnych funkcji, takich jak: analiza, planowanie, organizowanie, wdrażanie oraz kontrolowanie. Każda z tych funkcji musi być realizowana adekwatnie do specyfiki sektora ośrodków jeździeckich.

Kierowanie ośrodkiem jeździeckim nie może być przypadkowe, wymaga solidnej wiedzy z zakresu zarządzania firmą oraz charakterystyki rynków docelowych i innych interesariuszy, odnośnie ich oczekiwań i potrzeb, tak aby finansowy efekt był korzystny dla właściciela ośrodka.

Należy podkreślić, że zarządzanie ośrodkiem jeździeckim podlega analogicznym zasadom jak zarządzanie innymi przedsiębiorstwami, ale jest trudniejsze bo związane z ciągłą opieką nad końmi. Zatem dobrostan tych zwierząt musi być priorytetem we wszelkiej działalności związanej z ośrodkiem jeździeckim.

Studia podyplomowe „Zarzadzanie ośrodkiem jeździeckim” mają na celu rozwiązanie problemów związanych z organizowaniem i prowadzeniem ośrodka jeździeckiego, doborem koni o określonej przydatności użytkowej, organizowaniem i prowadzeniem administracji oraz finansów, analizą rynku i potrzeb klientów, determinujących decyzje zakupowe na rynku koni i świadczeniem usług trenerskich oraz szkoleniowych. Działalność ośrodka jeździeckiego odbywa się na dualnym rynku oferentów koni i odbiorców usług ośrodka jeździeckiego, stąd ten kierunek studiów oferuje wiedzę uwzględniającą integralny charakter zarządzania ośrodkiem jeździeckim, relacyjność i partnerstwo różnych grup interesariuszy, niezbędne umiejętności prowadzenia negocjacji i zawierania transakcji, a w konsekwencji realizacji efektywnych strategii rozwoju ośrodka jeździeckiego.

Absolwent studiów podyplomowych ZOJ po uzyskaniu kwalifikacji może ubiegać się o stanowisko menadżera ośrodka rekreacji lub jeździectwa, kierownika stajni. Nabywa też kwalifikacje konwojenta koni zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1/2005 z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań oraz zmieniające dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporządzenie (WE) nr 1255/97. Studia podyplomowe Zarządzanie Ośrodkiem Jeździeckim spełniają warunki kwalifikacji zawodowych przydatnych do prowadzenia działalności rolniczej (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r).

ekstranet_bloczek_02.png

gadzety.jpg

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg