PARP

UPWr wyróżniony na Gali Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został wyróżniony w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w kategorii dla instytucji szkolnictwa wyższego.

logo-polski-produkt-przyszlosci.jpgKonkurs Polski Produkt Przyszłości powstał w celu wyłonienia i wypromowania opracowanych w Polsce innowacyjnych produktów i technologii, które mają potencjał, by zaistnieć nie tylko na rynku krajowym, ale i światowym. Do 24. edycji konkursu zgłoszono aż 163 projekty, ale docenionych zostało jedynie około dwadzieścia. Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 100 000 zł, a wyróżnieni 25 000 zł.

Gala Konkursu Polski Produkt Przyszłości
Zespół z UPWr zdobył wyróżnienie i narodę w wysokości 25,000 zł na swój „kosmiczny" projekt
fot. NCBiR

Zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobył w konkursie Polski Produkt Przyszłości wyróżnienie w kategorii instytucji szkolnictwa wyższego za projekt dotyczący technologii wyznaczania precyzyjnych orbit satelitów nawigacyjnych, a w szczególności systemu europejskiego Galileo.

Gala Konkursu Polski Produkt Przyszłości
Zwycięzcy 24. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości
fot. NCBiR

To nie pierwszy sukces naukowców UPWr w sektorze kosmicznym. Niedawno Europejska Agencja Kosmiczna i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisały porozumienie, w wyniku którego powstanie nowe laboratorium ESA w Polsce – ESA_Lab@UPWr. Będzie ono miejscem rozwoju systemów nawigacyjnych, transferu technologii oraz wymiany dla młodych naukowców chcących rozwijać się w obszarze badań kosmicznych i satelitarnych.

is

Wyróżnienie w Konkursie Polski Produkt Przyszłości za projekt „Technologia wyznaczania precyzyjnych orbit satelitów nawigacyjnych, a w szczególności systemu europejskiego Galileo” w wysokości 25 000 zł sfinansowane zostało ze środków poddziałania 2.4.1. POIR „Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB”

loga-ue.jpg