eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Studenci UPWr na międzyuczelnianym obozie kół naukowych

Grupa studentów z UPWr odwiedziła Dychów, aby wziąć udział w Międzyuczelnianym Obozie Naukowym Studenckich Kół Naukowych trzech uczelni: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas wydarzenia studenci zdobyli praktyczną wiedzę o zasadach funkcjonowania elektrowni oraz jej wpływie na środowisko.

Jak podkreślił dr inż. Tadeusz Daszczyński z Wydziału Elektrycznego PW, opiekun projektu, to wydarzenie było niepowtarzalną okazją do wymiany wiedzy, współpracy nad projektami badawczymi oraz zdobycia praktycznych umiejętności w elektrowni szczytowo-pompowej Dychów.

Międzyuczelniany Obóz Studenckich Kół Naukowych Dychów 2024 miał miejsce w dniach od 31 sierpnia do 6 września. Główne elementy programu obejmowały warsztaty prowadzone przez ekspertów z branży energetycznej, zajęcia praktyczne w terenie, prezentacje innowacyjnych projektów studenckich oraz networking z przedstawicielami przemysłu i naukowcami.Uczestnicy mieli okazję rozwinąć wiedzę i nawiązać cenne kontakty, które mogą zaowocować przyszłymi współpracami. 

Współpraca z Politechniką Warszawską
Międzyuczelniany Obóz Studenckich Kół Naukowych Dychów 2024 miał miejsce w dniach od 31 sierpnia do 6 września
fot. SKN Hydrologów i Hydrotechników

W wydarzeniu brał udziało udział m.in. Studenckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotechników z UPWr oraz Koło Naukowe IskIErka, Koło Naukowe Inżynierii Wodnej oraz Koło Naukowe Energetyków z PW. 

Jak podkreślał dr inż. Maciej Gruszczyński z UPWr, dla studentów obejrzenie w pracy tego, co znają tylko z kart książki było bezcennym doświadczeniem.

– Podczas obozu przeprowadzaliśmy różne badania. Były to między innymi tomografia elektrooporowa wału Elektrowni Wodnej w Dychowie, pomiary geodezyjne z modułem GPS oraz badania fotogrametryczne z wykorzystaniem teledetekcji (naloty dronem ze specjalistycznymi kamerami), czy analiza próbek wody i osadu dennego w obrębie hydrowęzła elektrowni w celu obserwacji i analizy zawartości meiobentosu. Mieliśmy także całodobowy posterunek badawczy służący pomiarom parametrów wody na głównym zbiorniku elektrowni oraz w przekopie kolejowym w celu porównania i sprawdzenia czy występuje zależność (według wyników nie ma zależności między parametrami, dzięki czemu wiemy, że zbiornik nie zasila tego kanału). Ostatniego dnia zaprezentowaliśmy i przedyskutowaliśmy wyniki badań przed innymi uczestnikami obozu, co przyczyniło się do rozwoju współpracy międzyuczelnianej – opowiada studentka UPWr Natalia Suczyłkin.

Powrót
12.09.2024
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png