Opłatek akademicki pełen życzeń

Życzyliśmy sobie sukcesów zawodowych i radości w życiu prywatnym – w niedzielę wrocławskie środowisko akademickie spotkało się na tradycyjnym opłatku.

Studenci, profesorowie i rektorzy spotkali się na Opłatku Akademickim, który odbył się w niedzielę 10 stycznia w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Metropolita Józef Kupny zażartował, że co prawda nauki ani ekonomiczne, ani socjologiczne nie zajmują się przewidywaniem, ale ten rok na pewno będzie dobrym rokiem, również dla środowiska akademickiego.

Aula Papieski Wydział Teologiczny opłatek akademicki 2016 koncert Duszpasterstwo Akademicki Maciejówka
fot. Tomasz Lewandowski

– Różne rzeczy są poza naszymi możliwościami i kompetencjami, ale wzajemne relacje między uczelniami zależą od nas i na to mamy wpływ i możemy się postarać, aby były one jak najlepsze – powiedział arcybiskup Kupny i życzył wszystkim zebranym sukcesów na niwie zawodowej i w życiu prywatnym.

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego Marek Bojarski – jako przedstawiciel Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry – poprosił o modlitwę za środowisko akademickie Wrocławia. Głos zabrał też gospodarz spotkania, rektor PWT, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, który nie tylko życzył zebranym, by starali się być bardziej uczciwymi, ale z uśmiechem poprosił też, by byli łaskawi dla studentów.

ks prof Włodzimierz Wołyniec rektor PWT studenci opłatek akademicki 2016 życzenia
fot. Tomasz Lewandowski

Spotkanie opłatkowe uświetnił koncert kolęd w wykonaniu studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” – aranże dla kwartetu smyczkowego, solistów i chóru opracował ks. Bartłomiej Kot.

Wśród znamienitych gości byli m.in. prorektorzy Uniwersytetu Przyrodniczego Alina Wieliczko i Andrzej Drabiński, oraz dziekan Wydziału Nauk o Żywności prof. Józefa Chrzanowska.

opłatek akademicki 2016 abp Józef Kupny wicewojewoda Elżbieta Mańkowska

kbk