Nominowani za wsparcie dla Ukrainy

W organizowanym po raz pierwszy konkursie „Uniwersytety Europejskie – sojusze przyszłości” Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu nominowany był do nagrody w kategorii Wsparcie dla Ukrainy.

Organizowany po raz pierwszy konkurs „Uniwersytety Europejskie – sojusze dla przyszłości” miał na celu wyłonienie najbardziej inspirujących i aktywnych polskich uczelni działających w ramach sojuszy szkół wyższych oraz promocję inicjatywy i znaczenia Uniwersytetów Europejskich dla polskiej i europejskiej gospodarki. W konkursie uczestniczyły uczelnie, które jako partnerzy lub liderzy otrzymały dofinansowanie inicjatywy partnerstwa w ramach Uniwersytetów Europejskich z Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA).

Na UPWr wsparcie dla Ukraińców organizowane było od początku wojny
fot. Tomasz Lewandowski

Finał odbył się podczas I Konferencji Uniwersytetów Europejskich organizowanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W kapitule konkursu znaleźli się dr Anna Budzanowska – dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Champion ESOF 2024 – EuroScience Open Forum, Waldemar Siwiński – założyciel Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, prezydent IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, dr hab. Paweł Poszytek – dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Bartosz Stawiarz – dyrektor Biura ds. Współpracy z Regionami i Biura ds. Erasmus+ Sport.

Na Ukrainę dotarły m.in. nasiona warzyw zebrane podczas zbiórki zorganizowanej na UPWr
fot. archiwum prywatne

Nagrody przyznawano w kategoriach: Osobowość, Wsparcie dla Ukrainy, Innowacje, Współpraca z otoczeniem gospodarczym, Doskonałość Erasmus+. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zdobył nominację w kategorii Wsparcie dla Ukrainy.

wydarzenia