Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Złotówku

Słońce, las, śpiew ptaków... W tak pięknych okolicznościach przyrody nad stawami w Ośrodku Badań Środowiska Leśnego w Złotówku czytano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

XII już edycja Narodowego Czytania odbyła się 8 września. Ośrodek UPWr w Złotówku współorganizował ją wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zawoni. Miejsce wybrano idealnie. Kilkadziesiąt osób przebranych w stroje z epoki, sygnały łowieckie, konie i łódź pływająca po stawie dopełniały obrazu sprzed lat. Dzięki temu goście mogli przenieść się do Bohatyrowicz i przypomnieć sobie losy Justyny i Jana. Tym bardziej, że Złotówek odwiedzili odtwórcy głównych ról w ekranizacji „Nad Niemnem” z 1987 roku: Iwona Katarzyna Pawlak i Adam Marjański.

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy UPWr, m.in. rektor, prof. Jarosław Bosy i kanclerz – Wioletta Fałowska.

Galeria zdjęć

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png