Grudniowe posiedzenie senatu

Czwarte posiedzenie Senatu UPWr w tym roku akademickim – zorganizowane zdalnie, w trybie wideokonferencji – to m.in. uchwały związane ze zmianą statutu uczelni i uchwalenie regulaminu Szkoły Doktorskiej UPWr.

Na początku posiedzenia przewodniczący Senatu UPWr, prof. Jarosław Bosy powitał nowych senatorów. To przedstawiciele studentów: Mateusz Lipiński z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Paweł Zakrzewski z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

W części oficjalnej senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• przyjęcia rocznego sprawozdania z działalności Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • uchwalenia Regulaminu Szkoły Doktorskiej UPWr (z uwzględnieniem uwag zgłoszonych podczas posiedzenia senatu),
  • ustalenia programu studiów podyplomowych „Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym”,
  • wprowadzenia zmian do Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • wprowadzenia zmian do uchwały powołującej Doraźną Komisję ds. Aktualizacji Strategii Rozwoju Uczelni do 2030 roku – do jej składu powołani zostali prof. Cezary Kabała i prof. Szymon Szewrański.

Senatorowie wysłuchali również informacji o działalności uczelni.

mm

wydarzenia