wybierz kategorie wiadomości

Obrazy, rzeźby, książki – dary na aukcję

11.01.2022

Dary od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Jarosława Bosego czy metropolity wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego to tylko część „zdobyczy”, które można wylicytować podczas aukcji towarzyszącej Koncertowi Noworocznemu, który odbędzie się w piątek, 14 stycznia w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dochód trafi do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Prof. Marycz: – To krok do powstania szczepionki przeciwko osteoporozie

10.01.2022

Prof. Krzysztof Marycz: – Ta technologia może zrewolucjonizować nasze podejście do leczenia osteoporozy. Naukowiec z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz z zespołem, wykorzystując technologię mRNA, zamierza odwrócić proces resorpcji kości. Jego projekt zdobył najwyższe finansowanie w konkursie Tango 5 Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Z dwunastu zgłoszonych do oceny, wybrano zaledwie cztery.

Organizacja zajęć do końca semestru

04.01.2022

Od 10 stycznia do 4 lutego 2022 r., tj. do końca semestru zimowego w trybie zdalnym odbywać się będą wykłady i zajęcia ogólnouczelniane. O przedmiotach kierunkowych zdecydują dziekani.