wybierz kategorie wiadomości

Kosmos – nowa przestrzeń badawcza UPWr

29.01.2020

UPWr poszerza granice swoich naukowych poszukiwań, a badawcze fascynacje naukowców UPWr wykraczają poza orbitę ziemską. Nasza kosmiczna ma wyraźnie dwa kierunki: geodezja satelitarna i astrobiologia.

Zmiany na UPWr: komercjalizacja i własność intelektualna

20.01.2020

Prawa własności intelektualnej i ich komercjalizacja w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – dr Aleksandra Nowak-Gruca, prawniczka, specjalistka z zakresu prawa autorskiego i patentowego o zmianach wynikających z Ustawy 2.0.

Mozart 2019: sześć projektów z UPWr

02.01.2020

Sześć projektów zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zakwalifikowało się do kolejnej edycji programu Mozart, wspieranego przez gminę Wrocław i organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.