eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Bioeconomy – jeden kierunek na dwóch uczelniach

Bioeconomy to nowy, anglojęzyczny kierunek studiów oferowany wspólnie przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Politechnikę Wrocławską. Te interdyscyplinarne studia wzbogacą Twoje przyszłe CV i zwrócą uwagę potencjalnego pracodawcy. Nabór trwa.

Biogospodarka to aktualny, interdyscyplinarny trend w Unii Europejskiej, związany ze zrównoważoną gospodarką o obiegu zamkniętym w obszarze produkcji i zagospodarowania biomasy, produkcji żywności, inżynierii środowiska oraz w przemyśle biorafineryjnym. To zrównoważone wykorzystanie biologicznych zasobów odnawialnych w celu tworzenia dóbr i usług. Studia na kierunku biogospodarka pozwolą pozyskać takie kompetencje, które niezbędne są we współczesnym świecie – dla młodych świadomych i chcących wpływać na otoczenie po to, by mieszkać w zrównoważonym mieście, wypić kraftowe piwo pochodzące z lokalnego browaru o niskim śladzie węglowym, nauczyć się unikać wytwarzania odpadów, jeździć samochodem na biowodór, czy wznieść toast kubeczkiem z bioplastiku oraz ponownie wykorzystywać produkty uboczne.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczeństwa Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu we współpracy z Politechniką Wrocławską otworzył nowy kierunek studiów anglojęzycznych – Bioeconomy.

Dlaczego warto studiować Bioeconomy?

Studia realizowane będą w języku angielskim, co przygotuje absolwentów do pracy w firmach badawczo-rozwojowych nie tylko w Polsce – dzięki temu poznają branżowy język stosowanym w przemyśle, ale też zyskają narzędzie pozwalające na korzystanie z najnowszej wiedzy naukowej publikowanej w renomowanych czasopismach, w języku, którym mówi cały świat.

Podczas studiów studenci poznają zasady biogospodarki i systemów bioodnawialnych, nauczą się zamykać obiegi oraz wzmocnią kreatywność i rozwiną myślenie projektowe. Swoje projekty będą realizować w dobrze wyposażonym laboratorium, analizując materiał badawczy oraz dane środowiskowe. Dzięki temu zapoznają się z podstawowymi sposobami przetwarzania bioproduktów, żywności i biomasy, upcyklingiem odpadów, a także wpływem tego przetwarzania na jakość powstałych produktów i środowisko. Podczas studiów bedzie możliwość poznania metod i zasad działania sztucznej inteligencji w biogospodarce. Ciekawa propozycją jest również możliwość tworzenia nowych biomateriałów do poprawy jakości życia ludzi oraz stanu środowiska naturalnego.

Wspólny dyplom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej to jeden z wazniejszych atutów podjecia nauki. Takie interdyscyplinarne studia wzbogacą przyszłe CV i zwrócą uwagę potencjalnego pracodawcy absolwentów. Czekać na nich będzie praca w sektorze bioprzemysłu, biorafineriach, laboratoriach analitycznych i badawczych, centrach badawczo-rozwojowych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją bioproduktów. Studia dadzą również wiedzę i kompetencję do utworzenia i prowadzenia własnej firmy lub start-upu w obszarze biogospdarki.

Nabór na ten kierunek wciąż trwa. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie pod tym linkiem.
 


 

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png