15. Koncert noworoczny – Otworzyliśmy serca i portfele

Tradycyjnie, goście Koncertu noworocznego nie zawiedli i po raz kolejny, dzięki nim, pomożemy podopiecznym fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Z aukcji charytatywnej, sprzedaży katalogów i zbiórki z puszek udało się zebrać niemal 118 000 złotych!

Koncert noworoczny – jak co roku – połączony był z aukcją charytatywną. Dary na licytację, które przekazali m.in. prezydent Andrzej Duda, były premier Mateusz Morawiecki, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i rektor prof. Jarosław Bosy, przygotowane zostały przez Katedrę Architektury Krajobrazu UPWr. W organizację Koncertu zaangażowane również były Centrum Zasobów i Wsparcia Dydaktyki oraz Centrum Zarządzania Budynkami.

koncert
fot. Martyna Kostrzycka

Za rekordową kwotę 17 tysięcy złotych wylicytowano dar artystki Zofii Zok, absolwentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, do 1985 roku związanej z Instytutem Budownictwa ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu – obraz zatytułowany „Powrót do życia”. Ex aequo na drugim i trzecim miejscu znalazł się dar rektora prof. Jarosława Bosego, „Dalmore King Alexander III” – szkocka whisky single malt z regionu Highlands, z kryształową karafką i szklanką oraz dar autora Jarosława Jaśnikowskiego, obraz „Legnica – Rzeczywistość równoległa”. Oba dary wylicytowane zostały za 10 tys. złotych. W całości, z aukcji charytatywnej, sprzedaży katalogów i zbiórki z puszek udało się zebrać niemal 118 000 złotych.

koncert
fot. Martyna Kostrzycka

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Jarosław Bosy, witając gości, zaprosił ich na sentymentalną podróż przez poprzednie koncerty, podczas których udało się zebrać na szczytne cele ponad milion złotych.

– Mówi się, że dobro powinno być dzielone jak chleb. Zachęcam Was więc do hojności. Niech ten wieczór będzie świadectwem naszej wspólnoty i gotowości do pomocy i dzielenia się dobrem. Pamiętajmy,  że nieuleczalna choroba dziecka to nie tylko wyzwanie, ale i sprawdzian naszej wspólnej empatii i solidarność – mówił rektor prof. Jarosław Bosy, dziękując obecnym za wsparcie i obecność, podkreślając, że tradycja nie jest tylko czymś, co dziedziczymy, przejmujemy. Ją się tworzy.

prof. Jarosław Bosy
fot. Tomasz Lewandowski

Za zaangażowanie i pomoc dziękowała też Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, podkreślając, że wspólnie udało się już wiele zrealizować. – Poza rehabilitacją dla dzieci, opłacaniem leków czy zakupem węgla, wspólnie zebrane środki, ponad pół miliona złotych, zostały przekazane na budowę Domu Opieki Wytchnieniowej, o nazwie KOKOSZKA, która od października otworzyła swoje drzwi i przyjęła już ponad 20 pacjentów. Mogliśmy dzięki temu pomóc rodzicom, bo to oni są głównymi beneficjentami tego domu. Mogą dzięki niemu odetchnąć i znaleźć chwilę dla siebie – mówiła Beata Hernik.

Beata Hernik
fot. Martyna Kostrzycka

Podczas koncertu nie tylko licytowano – dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom redaktora Marka Obszarnego, prowadzącemu aukcję charytatywnie już od trzynastu lat – wysoko, ale też wysłuchano zaproszonych solistów, którzy zabrali nas w retrospektywną podróż przez ostatnie 14 edycji koncertu. Zofia Nowakowska, Jadwiga Postrożna, Judyta Wenda, Przemysław Borys oraz Artur Caturian wystąpili w towarzystwie Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka.

Dziękujemy również tym, którzy Koncert oglądali online – wspierających wydarzenie było ponad dwa tysiące.

is

Galeria zdjęć