Karateczki z UPWr ze złotym medalem w kata drużynowym kobiet

Studentki z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odniosły imponujący sukces, zdobywając najwyższe wyróżnienie w kata drużynowym kobiet podczas zawodów AMP w Karate w Białymstoku.

Drużyna składała się ze studentek bioinformatyki: Karoliny Rybszleger i Jessici Zimny oraz studentki rolnictwa Barbary Dziewiatnik, trenujących w sekcji karate Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pod okiem Sensei Igi Butrym i Shihana Andrzeja Zarzyckiego. Na zawodach w Białymstoku, które odbyły się 12-13 kwietnia, karateczki wykazały się talentem i determinacją, pokonując rywalki z różnych uczelni.

Karateczki UPWr
fot. archiwum prywatne

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo to nie tylko pierwsze dla drużyny, ale także pierwsze złoto dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w tej konkurencji w historii AMP w Karate. Podczas eliminacji karateczki pokonały drużyny z dwóch poznańskich uczelni: Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W finale odniosły zwycięstwo nad koleżankami z Politechniki Wrocławskiej.

Poza walkami drużynowymi, zawodnicy z UPWr wzięli też udział w startach indywidualnych. Karolina Rybszleger zajęła 5. miejsce w licznie obsadzonej  konkurencji kata kobiet oraz 7. miejsce w kumite do 61 kg. Podobnie debiutant Maciej Mulawa – student pierwszego roku kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Choć nie zdołał stanąć na podium, to pokazał ogromną determinację, zajmując 5. miejsce w kategorii kumite mężczyzn do 84 kg.

karatecy UPWr
fot. archiwum prywatne

Sukces ten jest wynikiem ciężkiej pracy, zaangażowania i talentu zarówno zawodniczek, jak i ich trenerów. Karateczki UPWr osiągnęły historyczne zwycięstwo dla swojej uczelni oraz imponujące wyniki indywidualne. Gratulujemy!

sukcesy