Wykład „Kliniczne aspekty ultrasonografii dopplerowskiej jąder ogierów”

Data: 10.11.2021
Miejsce wydarzenia: ON-LINE
Godzina: 13:00 - 14:00
Organizator: Towarzystwo Biologii Rozrodu, Oddział Wrocławski
Kategoria: Wykład
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

towarzystwo-biologii-rozrodu_logo.png

Wrocławski Oddział Towarzystwa Biologii Rozrodu
zaprasza pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wykład online:

„Kliniczne aspekty ultrasonografii dopplerowskiej jąder ogierów”

Wykład wygłosi
Prof. dr hab. Małgorzata Pozor
z College of Veterinary Medicine
University of Florida, USA

Wykład odbędzie się 10 listopada 2021 r. (środa) o godzinie 13:00.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA PLATFORMIE MEET

Z poważaniem,
Zarząd wrocławskiego oddziału TBR

pozor.pngProf. Małgorzata Pozor jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po otrzymaniu stopnia doktora nauk rolniczych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, pracowała w Katedrze Rozrodu Zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Następnie rozpoczęła dwuletnią rezydenturę kliniczną w Szkole Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Pennsylvania w USA i po jej ukończeniu została dyplomowanym specjalistą American College of Theriogenologists. W 1998 roku pracowała jako specjalistka rozrodu koni w College'u Weterynaryjnym Uniwersytetu Stanowego w Michigan w USA. Od 2002 roku prof. Pozor pracuje w College'u Weterynaryjnym Uniwersytetu Floryda w USA. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w roku 2018 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zainteresowania kliniczne i badawcze prof. Pozor obejmują andrologię ogierów, zachowania rozrodcze i endokrynologię oraz metody obrazowania ultrasonograficznego narządów rozrodczych koni. Profesor Pozor jest autorką licznych artykułów oraz prac na międzynarodowych konferencjach z zakresu rozrodu i andrologii koni.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png