Wrocławski GISDay

Data: 18 - 19.11.2020
Miejsce wydarzenia: ON-LINE
Organizator: Studenckie Koło Naukowe Geodetów UPWr i Koło Naukowo-Badawcze GIS PWr
Kontakt: gisday.wroc@gmail.com
Kategoria: Wydarzenie studenckie
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google

„Odkrywaj GIS, gdziekolwiek jesteś” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Wrocławskiego Dnia GIS. Pomimo wszystkich przeciwności roku 2020 nie mogło zabraknąć naszego GISdayu, który w tym roku odbędzie się w formie zdalnej. Po raz kolejny Koło Naukowo-Badawcze GIS działające na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej łączy swoje siły ze Studenckim Kołem Naukowym Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wszystko po to, aby kolejny rok odkrywać przed Wami tajniki GISu!

Kiedy i gdzie?

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 listopada, zdalnie na platformie Zoom. Oprócz tego postaramy się też o transmisję prelekcji na platformie Youtube tak, aby udało nam się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Czym jest Wrocławski Dzień GIS?

To już VII edycja GIS Day, który jest organizowany cyklicznie w celu zapoznania osób w różnym wieku, z różnych szkół oraz branż z możliwościami wykorzystania systemów informacji geograficznej.

Co czeka na uczestników tegorocznej edycji?

Jak zwykle na uczestników czeka wiele interesujących atrakcji. Zaczynając od serii wykładów, które jak mówi nasze hasło przewodnie, będą prowadzone przez prelegentów z całej Polski. Znajdą się tam przedstawiciele takich firm jak: ESRI, IBL, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i wiele innych. Oprócz części teoretycznej organizujemy też część praktyczną w formie warsztatów, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się nowych umiejętności z zakresu GIS. Warsztaty są skierowane również do osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tą tematyką – wszystko będzie przedstawione w sposób jasny i przystępny. Dla lubiących rywalizację przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Zapraszamy do udziału!

Gdzie znaleźć informacje o wydarzeniu?

Jeśli chcecie dołączyć do wydarzenia i być z nami w najświeższym kontakcie, otrzymywać linki do prelekcji i warsztatów oraz wszelkie informacje na maila, a także przypomnienia w kalendarzu, to zachęcamy do zapisania się do subskrypcji za pomocą formularza.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału we Wrocławskim Dniu GIS już w środę 18 listopada 2020 roku!

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Rektor Politechniki Wrocławskiej, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Główny Geodeta Kraju, Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Marszałek Województwa Dolnośląskiego.