Studenci zagraniczni w Polsce 2021

Data: 26 - 27.04.2021
Miejsce wydarzenia: ON-LINE
Organizator: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Kontakt: Julia Łysik, e-mail: j.lysik@perspektywy.pl, tel. 22 821 90 27
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Rok 2020 zmienił bieg historii, jaką znaliśmy dotychczas. Zmiany nie ominęły szkolnictwa wyższego, a umiędzynarodowienie i wszystkie związane z nim procesy uległy gruntownej modyfikacji. O tym, co czeka proces internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w dobie pandemii i w latach następnych, jakie zmiany już zaszły i najprawdopodobniej zostaną z nami, jak radzą sobie uczelnie i jakie zostały wypracowane dobre praktyki – dowiemy się na dorocznej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021” – 26-27 kwietnia 2021 roku.

Czeka na Państwa 11 sesji panelowych, 38 mówców (w tym 9 rektorów), dwa raporty specjalne nt. umiędzynarodowienia i dwie gale. Wśród mówców prof. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Edukacji i prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Konferencja będzie okazją do omówienia w sposób profesjonalny i kompetentny kluczowych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni w czasach pandemii COVID, jak i stworzenia planów na najbliższą przyszłość – bez domniemań i domysłów lecz na podstawie twardych danych liczbowych, które niebawem będą dostępne.

• Gdzie jesteśmy teraz?

• Co z umiędzynarodowieniem w świecie ogarniętym pandemią?

• Jakie następne kroki powinny podjąć uczelnie i całe środowisko, żeby nie zmarnować wielu lat pracy nad umiędzynarodowieniem?

Te i inne pytania omówimy z wybitnymi ekspertami i szerokim środowiskiem akademickim. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie, wymiany dobrych praktyk i „life hack’ów” z czasów pandemicznych.

Gospodarzem wydarzenia będzie w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Tradycyjnie, po zakończeniu pierwszego dnia obrad, odbędzie się, po raz jedenasty, Gala Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021, natomiast po raz czwarty - wręczone zostaną Nagrody Środowiskowe "Gwiazdy Umiędzynarodowienia". Uhonorują one osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na Konferencję. Szczegóły organizacyjne i programowe podamy Państwu wkrótce.

Strona Konferencji

Formularz rejestracyjny i szczegółowy program

szwp-logotypy.jpg

SPONSORZY:                                                                                 PATRONAT HONOROWY:

araw_kolor.png                                                logo_minister_pion_pl-scaled.jpg