Situation of International Academic Staff in Poland

Godzina: 11:00 - 17:00
Organizator: Uniwersytet SWPS
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Konferencja poświęcona jest kwestii dobrostanu międzynarodowych pracowników naukowych na polskich uczelniach.

Współorganizatorami są: Komisja Spraw Zagranicznych Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (przewodnicząca: prof. Katarzyna Byrka), Komisja Spraw Międzynarodowych Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) (przewodniczący: prof. Jerzy Lis) oraz Komisja Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej (przewodniczący: prof. Roman Cieślak).

Główne tematy poruszane podczas konferencji obejmują:

1. Przyciąganie zagranicznej kadry akademickiej przez polskie uczelnie - jak to się dzieje i w jaki sposób można to jeszcze ulepszyć?
  2. Wyzwania i bariery dla międzynarodowych pracowników naukowych przyjeżdżających do Polski.
  3. Korzystanie z zagranicznych i polskich rozwiązań i dobrych praktyk.

Konferencja odbędzie się w formacie hybrydowym, umożliwiającym uczestnictwo zarówno stacjonarne, jak i zdalne. Liczba uczestników stacjonarnych będzie ograniczona.

Po zakończeniu spotkania organizatorzy planują przygotowanie sprawozdania z konferencji oraz artykułu do opublikowania w czasopiśmie Forum Akademickie. Dodatkowo, we wtorek 20 czerwca odbędzie się otwarte posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych Rady Głównej oraz Komisji Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie.