Konferencja "Zazielenianie dachów polskich miast"

Data: 31.03.2023
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Pl. Grunwaldzki nr 24a, Aula Jana Pawła II (budynek C3, I piętro)
Organizator: Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" oraz Studenckie Koło Naukowe Ogrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

konferencja_dachy_zielone.jpg

Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" oraz Studenckie Koło Naukowe Ogrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić do udziału w konferencji "Zazielenianie dachów polskich miast".
Konferencja odbędzie się 31.03.2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zapraszamy do bezpłatnego udziału studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zgłoszenia na konferencję ze strony studentów UPWr są przyjmowane do środy 29 marca.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Pl. Grunwaldzki nr 24a, Aula Jana Pawła II (budynek C3, I piętro)

Gościem specjalnym konferencji będzie Luigi Petito z sekcji europejskiej Światowej Sieci Zielonej Infrastruktury (WGIN), który jest odpowiedzialny za kontakty WGIN z Komisją Europejską. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać informacje na temat planowanych na szczeblu europejskim form wsparcia rozwoju dachów zielonych i zielonej infrastruktury. Tego typu działania z pewnością będą miały wpływ na koniunkturę w branży dachów zielonych i roślinnych ścian w ciągu najbliższych lat na terenie Polski. Wystąpienie będzie tłumaczone na j.polski.

Architekt krajobrazu Weronika Marcol pracująca w Oslo zaprezentuje nagrodzony obiekt: Zielony dach Økern Portal jako przykład pionierskiego projektowania w dobie zmian klimatycznych, zagrożeń dla bioróżnorodności i rosnących wymagań społecznych. Prezentacja w j.polskim.

W programie również debata na temat perspektyw rozwoju dachów zielonych w polskich miastach z punktu widzenia architektów, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych i reprezentantów urzędów miast.

Aby skorzystać z bezpłatnej wejściówki prosimy podczas rejestracji na formularzu zgłoszeniowym wpisać kod UPWr w polu znajdującym się pod napisem: Jeśli posiadasz wprowadź KOD zwalniający z opłaty konferencyjnej.

Program konferencji i formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i wykorzystania bezpłatnych wejściówek.

konferencja_psdz.jpg